Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWelding 2024 w Katowicach były dla naszej firmy wyjątkowym wydarzeniem, które umożliwiło nam zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań oraz nawiązanie nowych, wartościowych relacji z klientami i partnerami biznesowymi.
Nasza spółka zagraniczna RYWAL Romania, miała zaszczyt uczestniczyć w prestiżowych targach Metal Show & TIB, które odbyły się w dniach 14-17 maja 2024 w renomowanym Centrum Wystawienniczym Romexpo w Bukareszcie.
Read more ...
WEARWELL - Platformy robocze Foundation. Sprawdź jakie korzyści przyniesie Tobie stosowanie mobilnych platform.
Read more ...Under GOLD brand you can find many high quality welding consumables.
Read more ...Our own brand, designed especially for welding industry. High quality for reasonable prcies.
Read more ...We are a producer of high quality welding consumables and abrasive materials at reasonable price. We also own a bandsaws blades welding manufactury.
Please feel free to contact us.
Approvals: MOST SG2 ITS TÜV, DB, GL, DNV, PRS MOST SG3 ITM TÜV, DB, DNV, PRS
Offer: Bandsaw blades of various parameters for all kinds of band saws.
Offer: Abrasive materials of all kinds and destination.
Półautomaty spawalnicze MicorMIG firmy Lorch i wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom spawalniczym.
Jakie efekty przyniosło wprowadzenie monitoringu spawalniczego REJS MOST w ZMW Metal - Sytem Sp. z o.o.?
Uniwersalny system monitoringu REJS MOST rejestruje parametry urządzeń spawalniczych podczas ich pracy.
W artykule przedstawiono wyniki badań doświadczalnych, poświęconych spawaniu miedzi bez podgrzewania wstępnego złączy doczołowych metodą MIG w odmianie SpeedPulse w pozycji PA. Omówiono spawalność miedzi, opisano możliwości spawania miedzi bez podgrzewania wstępnego oraz wydajność spawania, geometrię i budowę makrostrukturalną uzyskanych spoin.
ABIMIG AT LW - ergonomiczny, elastyczny, ekonomiczny system uchwytów spawalniczych MIG/MAG.
Nowoczesne uchwyty spawalnicze dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Zaawansowane koncepcje systemów sterowania źródeł spawalniczych umożliwiają użytkownikowi dostosowanie dynamicznych właściwości źródła energii do warunków spawania procesami GMA. Artykuł dotyczy parametrów procesu spawania, które mogą być określone jako zmienna „dynamika łuku" w nowoczesnych źródłach zasilania np. inwertorach nowej generacji MICOR, służą rozszerzeniu przydatności technologicznej metod GMA oraz niwelują niedoskonałość doboru parametrów spawania. Przedstawiono korzyści technologiczne i przykłady zastosowania podczas prac spawalniczych.
W artykule omówiono zastosowanie kart zbliżeniowych w urządzeniach spawalniczych firmy Lorch. W celu poprawy jakości połączeń spawanych stosujemy autoryzację użytkowników kartami zbliżeniowymi NFC. Gwarantuje to pracę wybranym programem spawalniczym w dopuszczalnym zakresie parametrów.
Nieustanny postęp techniczny dotyczy nie tylko elektroniki, ale także zwiększa możliwości użytkowe nowoczesnych urządzeń spawalniczych. Do tej pory większość spawarek posiada klasę ochrony obudowy IP 23, co pozwala wprawdzie na pracę na zewnątrz pomieszczeń, ale nie zabezpiecza skutecznie wnętrza urządzenia przed kurzem lub wodą. Wyjątkiem jest urządzenie X350 firmy Lorch GmbH, służące do spawania elektrodą otuloną MMA.
Jedną z najbardziej istotnych cech spawalniczych źródeł energii elektrycznej jest ich przydatność technologiczna określona zdolnością do zapłonu i stabilnego palenia się łuku, wielkością i ilością rozprysku metalu podczas spawania (dotyczy wybranych metod spawania) oraz elastycznością łuku. Przydatność ta jest wynikiem właściwości technologicznych źródeł spawalniczych określonych ich charakterystykami statycznymi i dynamicznymi.
Odpowiedzialne elementy kotłów energetycznych są wytwarzane z udziałem stali do pracy w podwyższonych temperaturach. Stale te z uwagi na dodatek pierwiastków stopowych (głównie chromu i molibdenu) należą do grupy materiałów o ograniczonej spawalności, co powoduje, iż proces spawania musi być w pełni kontrolowany przed, w trakcie oraz po wykonaniu złącza.
Do niedawna aluminium uważano za metal sprawiający największe trudności praktyczne w trakcie spawania. Nieznajomość technologii, zły dobór materiałów, niska jakość używanych gazów, brak doświadczonych spawaczy, a nade wszystko nieodpowiednie urządzenia powodowały wiele problemów i niską jakość wykonywanych spoin. Na szczęście sytuacja ta ulega od kilku lat systematycznej poprawie. Wzrasta wiedza i świadomość użytkowników, poprawia się dostępność materiałów i posiadany park maszynowy. Firma Lorch GmbH jest największym niemieckim producentem urządzeń spawalniczych. W swojej ofercie posiada zarówno urządzenia o budowie tradycyjnej, jak i zaawansowane technicznie inwertory. Poniżej omówione będą te z urządzeń, które znajdują szerokie zastosowanie przy spawaniu aluminium.
Cięcie silnie skoncentrowanym plazmowym łukiem elektrycznym, jarzącym się między elektrodą nietopliwą a materiałem polega na stopieniu materiału i wyrzuceniu go ze szczeliny cięcia. Elektroda nietopliwa wykonana jest z miedzi z wprasowaną płytką cyrkonową lub hafnową i jest bardzo intensywnie chłodzona wodą lub powietrzem. Powszechnie stosowanym gazem plazmotwórczym jest powietrze.
Jest to również wysokowydajna metoda spawania (stosowana średnica drutu elektrodowego to Ø 2 – Ø 6 mm). Osłonę jeziorka płynnego metalu tworzą gazy wydzielające się z topiącego się w wysokiej temperaturze topnika. Stanowisko do spawania składa się z głowicy podającej drut elektrodowy i topnik, która może być zainstalowana na wózku z regulowaną prędkością jazdy, na słupowysięgniku lub może być stacjonarna. W tym przypadku prędkość spawania zależna będzie od prędkości przemieszczających się elementów spawanych. Źródłem prądu zwykle jest prostownik spawalniczy z płaską charakterystyką statyczną o prądzie spawania 600-1200 A.
Spawanie metodami MIG i MAG najczęściej realizowane jest przy użyciu półautomatów spawalniczych, w których posuw uchwytu odbywa się ręcznie. W przypadku produkcji seryjnej lub masowej stosuje się automaty i roboty, gdzie posuw uchwytu jest zmechanizowany.
Niezbędnym warunkiem zajarzenia i utrzymania łuku elektrycznego między elektrodą a materiałem spawanym jest, aby charakterystyka statyczna transformatora była stromo-opadająca. Napięcie biegu jałowego wynosi zwykle 60-80 V. Aktualnie na rynku występują urządzenia typu "hobby" o napięciu 45 V. Przy tak niskim napięciu wymagane jest stosowanie elektrod niskonapięciowych np. 6012 (Most). Z uwagi na to, że wiele elektrod spawalniczych wymaga prądu stałego zakres stosowania transformatorów jest ograniczony.
Aktualnie najczęściej stosowanymi źródłami prądu są inwertory spawalnicze z wbudowanym układem sterowania oraz generatorem wysokiej częstotliwości. Źródła prądu stosowane przy tej metodzie mają charakterystykę opadającą.
Mogą one być źródłami prądu stałego lub stałego i przemiennego. Prąd przemienny wykorzystywany jest przy spawaniu aluminium i jego stopów.
W artykule przedstawiono wybrane wyniki badań poświęcone porównaniu warunków i właściwości różnych odmian spawania metodą MAG takich jak: Standard, Puls, Twinpuls, Speedpuls, Speedarc. Porównywano takie właściwości jak: wydajność spawania, charakterystyki dynamiczne źródeł zasilania, geometria oraz makrostruktury uzyskanych napoin.
Można rozważać cztery grupy kryteriów: techniczne, ekonomiczne, formalne oraz te, które umownie nazywane są organizacyjno-rynkowymi. Wszyscy otrzymujący oferty na urządzenia spawalnicze stosują przy ich wyborze dwie pierwsze grupy kryteriów: techniczne - uwzględniające stawiane wymagania i potrzebne do ich spełnienia parametry oraz ekonomiczne - dotyczące cen, warunków płatności i dostawy. Nie każdy jednak zwraca dostateczną uwagę, w grupie kryteriów technicznych na warunki pracy oraz stopień niezawodności oferowanych produktów; zaś w grupie kryteriów ekonomicznych na koszty eksploatacji, zwłaszcza na trwałość oraz koszty pozyskiwania części zużywających się.