Language: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

News

Podsumowanie udziału RYWAL-RHC w Międzynarodowych Targach Spawalniczych ExpoWelding 2024

expo welidng 135Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWelding 2024 w Katowicach były dla naszej firmy wyjątkowym wydarzeniem, które umożliwiło nam zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań oraz nawiązanie nowych, wartościowych relacji z klientami i partnerami biznesowymi.


Read more ...

Podsumowanie targów Metal Show & TIB w Bukareszcie

METAL SHOW TIB

 

 

 

 

 

Nasza spółka zagraniczna RYWAL Romania, miała zaszczyt uczestniczyć w prestiżowych targach Metal Show & TIB, które odbyły się w dniach 14-17 maja 2024 w renomowanym Centrum Wystawienniczym Romexpo w Bukareszcie.

Read more ...

WEARWELL - Platformy robocze Foundation

weawell foundation

 

 

 

 

 

WEARWELL - Platformy robocze Foundation. Sprawdź jakie korzyści przyniesie Tobie stosowanie mobilnych platform.

Read more ...

Our Brands

GOLD - Golden connection

gold square

Under GOLD brand you can find many high quality welding consumables. 

Read more ...

MOST - the brand which joins

cat most

Our own brand, designed especially for welding industry. High quality for reasonable prcies.

Read more ...

We are a producer

We are a producer of high quality welding consumables and abrasive materials at reasonable price. We also own a bandsaws blades welding manufactury.

Please feel free to contact us.

Welding wire production plant in Łącko near Inowrocław.

Approvals: MOST SG2 ITS TÜV, DB, GL, DNV, PRS MOST SG3 ITM TÜV, DB, DNV, PRS

łącko
łącko
łącko
łącko
łącko
łącko
łącko

Bonding of bandsaw blades in Lacko near Inowroclaw

Offer:  Bandsaw blades of various parameters for all kinds of band saws.

zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia

Manufacturing plant of abrasive materials in Mszana Dolna

 Offer: Abrasive materials of all kinds and destination.

mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto

lorch micor twin 135px

Półautomaty spawalnicze MicorMIG firmy Lorch i wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom spawalniczym.

Współcześnie już mało kto wymaga od urządzeń spawalniczych, aby były wyłącznie "źródłami prądu”. Rosnące koszty pracy i energii elektrycznej każą zapomnieć o najtańszych rozwiązaniach, które sprawdzały się w przeszłości. Oczekiwania naszych klientów rosną. Można wyróżnić kilka wymogów, które są najczęściej stawiane przed zakupem sprzętu spawalniczego:

  1. Modułowość i wersje Heavy Duty.
  2. Dobre właściwości spawalnicze – programy specjalne.
  3. Potencjał rozwojowy.
  4. Połączenie prostoty obsługi z wyrafinowanymi wymaganiami co do funkcjonalności.
  5. Internet rzeczy – Przemysł 4.0.

Półautomaty MicorMIG są w tej chwili podstawą naszej oferty w zakresie przemysłowych urządzeń klasy premium. Poniżej opiszemy, jak spełniają one powyższe wymogi.

micortwin 1 zdjecie 1


1. Modułowość i wersje Heavy Duty

Półautomaty MicorMIG tworzą najbardziej rozbudowany typoszereg spawarek do metody MIG/MAG. Składa się on  z czterech źródeł prądu: 300 A, 350 A, 400 A i 500 A. Występują one w wersji kompaktowej jak i z wydzielonym podajnikiem, z chłodzeniem cieczą uchwytu spawalniczego lub bez. Dostępna jest wersja Synergic (spawanie łukiem zwarciowym) i Pulse (spawanie łukiem impulsowym). Sterowanie urządzeniem odbywa się z jednego z trzech paneli: manualnego Basic oraz synergicznych (BasicPlus lub ControlPro). W wersji podstawowej urządzenia mają programy spawalnicze do stali, można jednak dokupić pakiet Multimaterial (programy do stali nierdzewnej i aluminium) lub pakiet lutospawania. Jak każdy inwertor MicorMIGi mogą także spawać elektrodą otuloną MMA, jednak już np. do elektrożłobienia powietrznego konieczny jest pakiet Elektroda Plus. Kupujemy i płacimy dokładnie za to, co jest potrzebne w danym momencie. Ale najważniejsze – istnieje prosta możliwość upgradu oprogramowania poprzez karty NFC, co zostanie omówione w dalszej części artykułu.

Dostępne są liczne akcesoria do podajnika (kółka, ramy osłonowe, wskaźnik przepływu gazu, dodatkowe wyświetlacze) oraz zwiększające „przeżywalność” urządzenia w warunkach przemysłowych (filtry p.-pyłowe, filtry cieczy chłodzącej lub osłony na panel sterujący). Tak doposażone półautomaty nazywamy wersjami Heavy Duty.


2. Dobre właściwości spawalnicze – procesy specjalne

W wersji podstawowej urządzenia wyposażone są w oprogramowanie do spawania stali. Są to linie synergiczne dla podstawowych średnic drutów pełnych, drutów proszkowych, dla mieszanki gazowej lub czystego CO2 jako gazu osłonowego. Oprócz spawania elektroda otuloną MMA dostępna jest także metoda TIG DC z zajarzeniem łuku przez potarcie końcem elektrody wolframowej.

W każdej chwili można rozszerzyć oprogramowanie o pakiet Multimaterial wgrywając go do urządzenia za pomocą karty NFC. Zawiera on programy do spawania stali nierdzewnej i aluminium, dostępne są wersje Synergic i Pulse. Co istotne dla przemysłu automotive pakiet zawiera także programy do spawania drutem gatunku 307 oraz lutospawania drutami CuSi lub CuAl.

lorch photo akcja

W MicorMIGach po raz pierwszy zastosowano funkcję dynamiki łuku MIG/MAG „Dynamics”. Ma ona dla spawacza kluczowe znaczenie dla regulacji łuku (i wyglądu spoiny) zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Za pomocą jednego przycisku możemy w łatwy sposób zmieniać w sposób płynny łuk z „twardego” na „miękki”, uzyskując w ten sposób inną wysokość spoiny oraz ilość ciepła wprowadzonego do złącza. Zmiana dynamiki łuku opiera się na regulacji  trzech parametrów: napięcia łuku, indukcyjności i kształtu krzywej synergicznej.


Do MicorMIGów dostępne są następujące procesy specjalne:

1) SpeedArc – wysokowydajny łuk zwarciowy

Więcej informacji

2) SpeedUp – spawanie spoin pionowych z dołu w górę bez ruchu zakosowego

Więcej informacji

3) MicorTwin – to nie jest zwykły „podwójny puls”!

Więcej informacji

Można także dokupić katalogi instrukcji WPS stworzone pod wymogi normy PN-EN 1090 w wersji papierowej oraz zapisane na kartach NFC JOB. Zakup takiego katalogu pozwala na elektroniczny dostęp do całej dokumentacji WPQR.

Ale o zaletach tych programów warto się przekonać osobiście. Zachęcamy do zaproszenia nas na bezpłatne pokazy MicorMIGa w Państwa zakładzie.


3. Potencjał rozwojowy (karty NFC)

MicorMIG nie ogranicza swojego posiadacza tylko do funkcjonalności obecnych w momencie zakupu. Dodatkowe oprogramowanie może być np. dokupione po czasie i wgrane przy użyciu karty NFC. Jest to zabieg prosty, nie wymaga asysty serwisu czy naszych pracowników.  W ten sposób urządzenie w najprostszej wersji możemy rozbudować o spawanie prądem pulsującym, programy do aluminium lub stali nierdzewnej, procesy specjalne lub funkcje pracy z kartami JOB. Albo od razu dokupić wszystko w ramach oferty specjalnej FullProcess.

Lorch dotrzymuje obietnic: jeśli wprowadzana jest nowa opcja, jest ona automatycznie dostępna także do starszych MicorMIGów. Tak stało się w przypadku procesu MicorTwin do urządzeń z prądem pulsującym, wprowadzonego do oferty w sierpniu 2021. Każde starsze urządzenie MicorMIG Pulse wyprodukowane od 2018 roku może być upgradowane procesem MicorTwin, wystarczy tylko dokonać bezpłatnej aktualizacji do wersji 2.17 i dokupić kartę NFC MicorTwin.

seria micormig


4. Połączenie prostoty obsługi z wyrafinowanymi wymaganiami co do funkcjonalności

Żaden spawacz nie powinien mieć problemów z obsługą i ustawieniem parametrów MicorMiga: po prostu musi wybrać najbardziej mu odpowiadający panel sterowania. Dostępne są trzy panele do spawarek MicorMIG i łuku zwarciowego (najprostsza Basic i synergiczne BasicPlus oraz ControlPro) oraz dwa panele do wersji MicorMIG Pulse (BasicPlus i ControlPro). Wbrew pozorom najłatwiejszy w obsłudze jest najbardziej zaawansowany panel ControlPro. Wszystkie komunikaty pokazywane na jego wyświetlaczu są w języku polskim, obsługa jest intuicyjna.

Niestety nie wszyscy powinni mieć możliwość ustawiania każdego parametru. W wielu zakładach problemem jest spawanie parametrami niezgodnymi z technologią. Pojawia się pytanie o możliwość blokowania dostępu do pewnych funkcji lub praca tylko z określonymi parametrami prądowymi z ewentualną niedużą korektą. Taką możliwość zyskujemy dzięki użyciu kart autoryzacji NFC. Istnieje sześć rodzajów kart różniących się poziomem dostępu do ustawień urządzenia:

Spawacz przykłada swoją kartę autoryzacji do czytnika NFC na panelu sterowania i otrzymuje dostęp do urządzenia zgodny z opisem w powyższej tabeli. Przykładowo ktoś,  kto się zaloguje kartą WPS Welder Basic uruchomi program spawania na zadanych wcześniej parametrach ale tylko z korektą +/- 10% (ta tolerancja może być zmieniona przez użytkownika  karty NFC Administrator).

micortwin 1 zdjecie 1

Wartościowe jest połączenie kart autoryzacji NFC z programami zapisanymi na kartach NFC JOB. Każda karta NFC JOB zawiera jeden program ze wszystkimi parametrami, których nastawienia zawiera zazwyczaj kilkadziesiąt sekund (prąd spawania, prędkość, korekta długości łuku, 2T lub 4T, czasy przedwypływu i powypływu gazu, gorący start i wypełnienie krateru, rodzaj procesu specjalnego itp.). Taka karta jest odczytywana na panelu w ciągu kilku sekund. Nadzór spawalniczy może np. na początku zmiany wydać pracownikom karty autoryzacji i po kilka kart  NFC JOB z parametrami WPSów, które tego dnia będą używane. Daje to gwarancję, że spawacze użyją właściwych nastawień i nie wyjdą poza dopuszczalne odchyłki.

Karty NFC JOB są programowalne na dowolnym MicorMIGu z panelem ControlPro wyposażonym w funkcję JOB WRITE. Odczyt kart NFC JOB jest możliwy przez wszystkie urządzenia synergiczne z funkcją JOB READ. Karty NFC JOB są wielokrotnego zapisu. Oczywiście takie rozwiązanie można dokupić po czasie, wszystkie funkcje można upgradować kartami NFC.


5. Internet rzeczy – Przemysł 4.0

Urządzenie MicorMIG może być łatwo monitorowane przy pomocy rejestratora Lorch Connect. Wystarczy posiadać na hali sieć WiFi. Dane z urządzenia (prąd spawania, prędkość podawania drutu, dane urządzenia i spawacza) są przesyłane do chmury danych. Użytkownik ma do niej dostęp przez swój adres mailowy i login. Warto także przed rozpoczęciem spawania wprowadzić dodatkowe dane, które ułatwią identyfikację elementu, spoiny lub spawacza. Można tego dokonać przy pomocy skanera (kodu kreskowego lub QR) lub przez aplikację mobilną.

Co jest ważne: rejestrator Lorch Connect konfiguruje się z istniejącą siecią w  bardzo prosty sposób przy użyciu darmowej aplikacji na smartfonie. Sam rejestrator podłączony jest do MicorMIGa jednym kablem z dodatkowym interfejsem LorchNet. Uruchamiany jest w momencie włączenia urządzenia ON. Diody z przodu rejestratora w czytelny sposób pokazują jego status i wprowadzone dane.


Więcej informacji na temat LorchConnect

 

lorch connect


Historia sukcesu: wykorzystanie półautomatów MicorMIG i traktora spawalniczego Trac WL Pro przy spawaniu pojazdów specjalnych – Faymonville Group:

Czytaj więcej

Zakład Faymonville Polska sp. z o.o. jest jednym z największych użytkowników półautomatów MicorMIG w naszym kraju.

 

 


Umów się na darmowy pokaz procesu Lorch MicorTwin

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

youtube

facebook

instagram

linkedin logo

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

 

Podziel się z innymi!