Language: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

News

Podsumowanie udziału RYWAL-RHC w Międzynarodowych Targach Spawalniczych ExpoWelding 2024

expo welidng 135Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWelding 2024 w Katowicach były dla naszej firmy wyjątkowym wydarzeniem, które umożliwiło nam zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań oraz nawiązanie nowych, wartościowych relacji z klientami i partnerami biznesowymi.


Read more ...

Podsumowanie targów Metal Show & TIB w Bukareszcie

METAL SHOW TIB

 

 

 

 

 

Nasza spółka zagraniczna RYWAL Romania, miała zaszczyt uczestniczyć w prestiżowych targach Metal Show & TIB, które odbyły się w dniach 14-17 maja 2024 w renomowanym Centrum Wystawienniczym Romexpo w Bukareszcie.

Read more ...

WEARWELL - Platformy robocze Foundation

weawell foundation

 

 

 

 

 

WEARWELL - Platformy robocze Foundation. Sprawdź jakie korzyści przyniesie Tobie stosowanie mobilnych platform.

Read more ...

Our Brands

GOLD - Golden connection

gold square

Under GOLD brand you can find many high quality welding consumables. 

Read more ...

MOST - the brand which joins

cat most

Our own brand, designed especially for welding industry. High quality for reasonable prcies.

Read more ...

We are a producer

We are a producer of high quality welding consumables and abrasive materials at reasonable price. We also own a bandsaws blades welding manufactury.

Please feel free to contact us.

Welding wire production plant in Łącko near Inowrocław.

Approvals: MOST SG2 ITS TÜV, DB, GL, DNV, PRS MOST SG3 ITM TÜV, DB, DNV, PRS

łącko
łącko
łącko
łącko
łącko
łącko
łącko

Bonding of bandsaw blades in Lacko near Inowroclaw

Offer:  Bandsaw blades of various parameters for all kinds of band saws.

zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia

Manufacturing plant of abrasive materials in Mszana Dolna

 Offer: Abrasive materials of all kinds and destination.

mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto

   Urządzenia spawalnicze funkcjonują są na ogół na podstawie użycia skupionych źródeł ciepła, powodujących miejscowe nagrzewanie do temperatur właściwych dla danego materiału rodzimego oraz rodzaju stosowanego procesu. Temperatura ta w przypadku spawania zawsze przekracza temperaturę topnienia metalu. Natomiast w większości przypadków zgrzewania powinna być na tyle wysoka, aby umożliwić w miejscu łączenia łatwy przebieg odkształceń plastycznych i procesów fizykochemicznych związanych z utworzeniem złącza. Biorąc pod uwagę, że urządzenia spawalnicze, oprócz oddziaływania korzystnego, wywierają oddziaływanie niekorzystne, należy dążyć do tego, ażeby nieodzowna ilość ciepła została wprowadzona w miejscu spawania w sposób najbardziej skoncentrowany.

 

Do źródeł ciepła, na podstawie których funkcjonują najpopularniejsze urządzenia spawalnicze zaliczamy między innymi:

  • łuk elektryczny,
  • strumień plazmy niskotemperaturowej,
  • strumień elektronów,
  • promień laserowy,
  • rezystancję łączonych metali, na których wydzielane jest ciepło,
  • tarcie mechaniczne,
  • pole elektromagnetyczne,
  • płomień gazowo-tlenowy.

 

Do celów spawalniczych wykorzystuje się przemianę różnych form energii w energię cieplną. Podstawowe wymagania stawiane spawalniczym źródłom ciepła można określić następująco:

 

  • z energetycznego punktu widzenia powinny się one charakteryzować wysoką temperaturą skupioną na niewielkiej powierzchni,
  • z technologicznego punktu widzenia powinny być tanie, proste w obsłudze oraz bezpieczne i niezawodne w działaniu.

 

Wymienione źródła ciepła, a co za tym idzie różne źródła energii zostały wykorzystane do wielu metod spawania, zgrzewania i cięcia termicznego.

 

Ciągłe zwiększanie wydajności oraz potrzeba uzyskania powtarzalności produkowanych wyrobów wymusza zastosowanie automatyzacji procesów produkcyjnych. Technologia spawania w ostatnich latach przeszła rewolucję w zastosowaniu materiałów oraz sposobów łączenia metali. Obecnie, aby stać się konkurencyjnym na rynku, produkować szybciej i lepiej, trzeba korzystać z nowoczesnych urządzeń.
Oferowane przez naszą firmę zautomatyzowane urządzenia renomowanych światowych producentów powinny spełnić oczekiwania każdego, kto chce zainwestować w nowoczesność.

Spawanie wraz z technikami pokrewnymi pozostaje podstawową technologią przetwarzania materiałów konstrukcyjnych. Do tego celu stosowane są coraz nowocześniejsze materiały, urządzenia, technologie i techniki. Jedną z dziedzin, bez której nie byłby możliwy rozwój technologii i technik spawalniczych, są gazy techniczne stosowane zarówno w stanie czystym, jak i w różnych wariantach połączeniowych. Konieczność stosowania gazów technicznych o wysokich parametrach jakościowych wymaga stosowania odpowiedniego sprzętu i oprzyrządowania, który zapewni wysoką jakość, wydajność i ekonomiczność procesów produkcyjnych. Oferta firmy RYWAL-RHC jest w stanie zaspokoić najwyższe wymagania Klientów w tym zakresie. Katalog obejmuje wszystkie urządzenia, osprzęt i materiały stosowane w tej gałęzi produkcji. Niniejszy rozdział prezentuje szeroki zakres urządzeń, osprzętu i akcesoriów wykorzystywanych do spawania i cięcia gazowego.

Pragniemy tu zwrócić uwagę na konieczność stosowania odpowiedniego osprzętu, do czego obligują nas odpowiednie zarządzenia i przepisy. Wprowadzenie do eksploatacji butli o wyższych ciśnieniach stwarza konieczność stosowania nowych reduktorów, których koszt jest bardzo szybko zrekompensowany wydłużoną eksploatacją butli i upraszcza gospodarkę magazynową. Do stosowania bezpieczników przyreduktorowych i przypalnikowych obliguje Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz. U. 2000 nr 40 poz. 470).

Coraz szersze zastosowanie zarówno w przemyśle jak również w gospodarstwach domowych znajdują niedoceniane do tej pory gazy: propan, propan-butan apachi. Wychodząc naprzeciw tym tendencjom firma RYWAL-RHC wprowadziła specjalny program cięcia, spawania, grzania i lutowania zarówno dla firm produkcyjnych oraz odbiorców indywidualnych i hobbystów.
Osobnym działem naszej oferty, na który pragniemy zwrócić uwagę są urządzenia do cięcia za pomocą gazów i skoncentrowanych źródeł ciepła. W tej dziedzinie firma RYWAL-RHC może zapewnić dostawę urządzeń do cięcia rozdzielczego począwszy od najprostszych palników ręcznych, poprzez wyspecjalizowane przecinarki półautomatyczne, aż do wielkogabarytowych urządzeń stacjonarnych sterowanych komputerowo. Jako nośniki energii do cięcia możemy zaproponować palniki gazowo-tlenowe, urządzenia plazmowe oraz coraz powszechniej stosowane urządzenia laserowe, które zapewniają bardzo wysoką dokładność cięcia.

   Spawanie, szlifowanie, cięcie, lutowanie, posługiwanie się środkami chemicznymi, jak również nawet proste prace wykonywane w warsztacie, firmie czy domu wymagają stosowania mniej lub bardziej zaawansowanych ochron osobistych. Naszą ofertę kierujemy głównie w stronę kompleksowej ochrony w spawalnictwie, szlifierstwie i zabezpieczeniu podczas trawienia stali nierdzewnych. Poszczególne podrozdziały przybliżą Państwu nasze kompleksowe programy ochron przy tych pracach oraz pokażą inne szeroko stosowane ochrony wzroku, słuchu, rąk i głowy.
Dyrektywa Unii Europejskiej 89/686/EEC nakłada obowiązek znakowania środków ochrony indywidualnej znakiem CE. Po dniu 1 maja 2004 oznaczenie znakiem CE stało się obowiązkowe dla wszystkich środków ochrony indywidualnej znajdujących się na rynku. Wszystkie nasze produkty posiadają znak CE.


Oznaczenie CE umożliwia swobodny obrót towarami na obszarze UE, a także informuje, że dany produkt spełnia zasadnicze wymagania dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia publicznego, ochrony konsumenta i innych szczegółowych zagadnień określonych w poszczególnych dyrektywach.


Wymogi techniczne dotyczące wykonania środków ochrony indywidualnej są określane przez zharmonizowane normy europejskie lub dokumentację techniczną. Odniesienie do norm europejskich jest najczęściej informacją dodatkową umieszczaną na produkcie, opakowaniu lub w dokumentacji.

 

Kategorie ochron indywidualnych zostały wyróżnione Dyrektywą Unii Europejskiej 89/686/EEC w zależności od stopnia zagrożenia, przed którymi mają chronić użytkownika. Im wyższy stopień zagrożenia, tym wyższa kategoria:


Kategoria I


Środki ochrony indywidualnej o prostej konstrukcji, chroniące przed minimalnymi zagrożeniami. Przykładem są rękawice robocze, ogrodowe, okulary przeciwsłoneczne, odzież i obuwie wykorzystywane przy złych warunkach pogodowych. Produkty tej kategorii są oznaczane: CE


Kategoria II


Środki ochrony indywidualnej nie będące środkami ochrony przed minimalnymi zagrożeniami ani przed zagrożeniem życia lub zagrożeniami powodującymi poważny i nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu. Do niej zaliczamy produkty z grupy ochrony głowy, twarzy, oczu, odzież, obuwie i rękawice chroniące przed zagrożeniami większymi niż minimalne oraz ochrony słuchu. Produkty tej kategorii są oznaczane: CE


Kategoria III


Środki ochrony indywidualnej o złożonej konstrukcji, przeznaczone do ochrony przed zagrożeniem życia lub zagrożeniami powodującymi poważny i nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu. Przykładami są: sprzęt ochrony układu oddechowego, urządzenia chroniące przed upadkiem oraz wszystkie środki ochrony indywidualnej chroniące przed bardzo niską i wysoką temperaturą, zagrożeniem związanym z prądem, promieniowaniem chemicznym i jonizującym. Produkty tej kategorii są oznaczane: np. CE 0082
Numer identyfikacyjny 0082 to numer jednostki notyfikowanej, zaangażowanej w fazę kontroli produkcji.

 

 

Konieczność i celowość stosowania na stanowiskach spawalniczych systemów odciągania i filtrowania dymów spawalniczych spowodowana jest czynnikami: obligatoryjnym, techniczno-ekonomicznym.

Czynnikiem obligatoryjnym jest Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz. U. 2000 nr 40 poz. 470), które postanawia w paragrafach:
"§ 8.1. Pomieszczenia spawalni powinny być wyposażone w wentylację zapewniającą skuteczne usuwanie zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia.
§ 9. Stałe stanowisko spawalnicze, na którym istnieje możliwość emisji szkodliwych pyłów i gazów, pracodawca powinien wyposażyć w instalację wentylacji stanowiskowej.
§ 10.1. Stosowanie w spawalni stacjonarnych urządzeń do podgrzewania przedmiotów przed lub po poddaniu ich procesom spawalniczym jest dopuszczalne pod warunkiem, że urządzenia te będą wyposażone w wentylację miejscową."


Dopuszczalną ilość pyłów spawalniczych, które mogą być emitowane do atmosfery określają odrębne przepisy i Polskie Normy. Niedopuszczalne jest odciąganie zanieczyszczeń z rejonu spawania i wydmuchiwanie kilka metrów dalej, dlatego też urządzenia wentylacyjne muszą być wyposażone w sprawnie działające systemy filtrujące.


Czynniki techniczno-ekonomiczne uzasadniające celowość montowania i stosowania filtrowentylacji przy pracach spawalniczych są następujące:

  • wyższa wydajność spawaczy pracujących w czystej atmosferze,
  • zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Rozpatrując aspekty ekonomiczne związane z zainstalowaniem systemów filtrowentylacji należy uwzględnić czynniki:
  • zmniejszenie przestojów wynikających z chorób zawodowych spawaczy (żelazica, pylica, krzemica, itp.),
  • konieczność rotacji i przesunięć spawaczy do prac niespawalniczych (na okres kilku miesięcy) po kilku lat ach intensywnej pracy, ze względu na osłabienie wynikające z chorób zawodowych,
  • koszty szkolenia i doskonalenia spawaczy związane z koniecznością uzupełnienia stanu osobowego, a wynikające z wcześniejszej utraty zdolności produkcyjnych i zdrowia pracowników zatrudnionych w uciążliwych warunkach (należy tu podkreślić, że spawacz osiąga pełne kwalifikacje zawodowe kilka lat po rozpoczęciu szkolenia).

 

 


 

 

 

 

   W rozdziale przedstawione zostały również elementy montażowe do zabudowy stanowisk spawalniczych spełniające wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz. U. 2000 nr 40 poz. 470), mówiące że: "§ 6. Ścianki lub parawany kabiny spawalniczej powinny być wykonane z materiału niepalnego lub trudno zapalnego, tłumiącego szkodliwe promieniowanie optyczne. Powinny one mieć wysokość co najmniej 2 m, z zachowaniem przy podłodze szczeliny wentylacyjnej."

 

 

Oferowane przez RYWAL-RHC kurtyny i koce spawalnicze, lamele oraz ekrany dźwiękochłonne spełniają obowiązujące normy polskie i europejskie.
W ramach naszych usług oferujemy doradztwo, projektowanie, dostawę i montaż urządzeń filtrowentylacyjnych i zabudowy stanowisk spawalniczych.

 

 

 

 

 


 

 

 

   Rozdział ten zawiera zestaw środków chemii technicznej pomocniczych przy spawaniu i obróbce metali: metale w sprayu, środki do trawienia i pasywacji stali nierdzewnych, środki czyszczące, ogólnotechniczne, smarujące, antykorozyjne i zabezpieczające.

Na szczególną uwagę zasługuje grupa preparatów do trawienia i pasywacji, produkowanych przez firmę Chemetall, której firma RYWAL -RHC jest autoryzowanym przedstawicielem w Polsce.

 

 

Pasywacja spawanych konstrukcji wykonanych ze stali odpornych na korozję

 

Stale odporne na korozję stosuje się w technice ze względu na ich wysokie własności wytrzymałościowo - plastyczne (również w temperaturach ujemnych), własności antykorozyjne i atrakcyjny - dekoracyjny wygląd. Odporność na korozję jest tak wysoka, że w większości przypadków nie jest wymagane stosowanie malarskich powłok ochronnych, a wygląd powierzchni wykonanych konstrukcji - po odpowiedniej ich obróbce - jest dodatkowym walorem uzasadniającym celowość ich stosowania. Stale odporne na korozję powinny zawierać minimum 11% chromu, który jest podstawowym składnikiem zapewniającym tą odporność. Stale, w których jako składnik stopowy dominuje chrom stosowane są głównie w energetyce ze względu na ich żaroodporność. Jako stale odporne na korozję najczęściej stosowane są stale zawierające 16-22%Cr i 8-12%Ni, które mają strukturę czysto austenityczną lub zawierające minimalne ilości ferrytu. Odporność na korozję tych stali zależna jest głównie od zdolności tworzenia się na ich powierzchni cienkiej, bardzo trwałej warstwy tlenku bogatego w chrom. Jeżeli warstwa ta ulegnie uszkodzeniu w czasie obróbki skrawaniem szybko zostaje odtworzona w wyniku reakcji z tlenem i odporność korozyjna zostaje utrzymana.
Warstwa tlenków może być również uszkodzona w wyniku reakcji chemicznych lub występujących na jej powierzchni zanieczyszczeń. Główną jednak przyczyną uszkodzeń warstwy tlenków jest działanie wysokiej temperatury w czasie obróbki plastycznej i prac spawalniczych. Warstwa tlenków w kolorze niebieskim powstała w wyniku działania wysokiej temperatury nie zapewnia stali odporności korozyjnej. Stosowane przy spawaniu stali odpornych na korozję energie liniowe (ilość ciepła dostarczona w rejonie spawania) są stosunkowo niewielkie, a stosowane techniki łączenia zapewniają osłonę płynnego metalu w jeziorku spawalniczym - tym niemniej w zakresie temperatury 500-800 °C (w strefie wpływu ciepła) występuje utrata odporności na korozję.

 

 

 

Przy nagrzewaniu stali - w strefie wpływu ciepła - tworzą się na granicach ziaren węgliki bogate w chrom. Węgliki te obniżają lokalnie zawartość chromu, w wyniku czego obniża się w tych rejonach zdolność do tworzenia się antykorozyjnej warstwy tlenków chromu i może doprowadzić do występowania korozji (głównie międzykrystalicznej) w przypadku, gdy konstrukcja będzie się znajdować w środowisku agresywnym.
Nowoczesne technologie metalurgiczne pozwalają na uzyskiwanie stali o bardzo niskiej zawartości węgla, co ogranicza możliwości tworzenia się węglików, jednakże węgiel występuje w stalach stopowych jako czynnik wpływający na własności wytrzymałościowe i nie może być ograniczany poniżej określonego minimum bez szkody dla własności materiału. Również cząsteczki ze stali węglowych wciśnięte w pasywną powierzchnię konstrukcji ze stali odpornych na korozję mogą być ogniskiem zagrożeń korozyjnych. Opiłki stali węglowych, okruch szczęk urządzeń mocujących i narzędzi skrawających itp. znajdujące się na powierzchni stali odpornych na korozję w środowisku wodnym lub agresywnym korodują powodując uszkodzenie warstwy ochronnej.
Dla usunięcia szkodliwych skutków oddziaływania tlenków wysokotemperaturowych i zanieczyszczeń z powierzchni wyrobu i odtworzenia warstwy pasywnej stosuje się obróbkę chemiczną powierzchni, w wyniku której uzyskują one powłoki tlenkowe stanowiące barierę antykorozyjną. Do tego celu firma RYWAL-RHC prowadzi dystrybucję preparatów trawiących o wspólnej nazwie ANTOX o różnorodnym przeznaczeniu w zależności od wymogów stawianych konstrukcjom.

 

 

 

DE-STA-CO – jest firmą, która od 1936 roku produkuje zaciski do szybkiego montażu detali w przyrządach spawalniczych oraz uchwyty pneumatyczne do transportu różnego rodzaju elementów. Wybranie zacisków tej firmy daje nam możliwość korzystania z ponad 80 lat wiedzy inżynierów, którzy wielokrotnie wdrażali najbardziej zaawansowane systemy w produkcji zautomatyzowanej czy zrobotyzowanej. Gama produktów firmy DE-STA-CO jest bardzo obszerna również dlatego że opracowywanie technologii mocowania zazwyczaj wymaga indywidualnego podejścia. Zaciski DE-STA-CO produkowane są w różnych konfiguracjach (poziome, pionowe, inne) jaki i wielkościach w zależności od sił jakie będą musiały przenosić oraz dodatkowo w wersjach pneumatycznych do zastosowań w automatyzacji.


Kolejnym produktem na jaki chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę to stoły montażowo-spawalnicze oferowane przez firmę DEMMELER Wiemy, iż aby szybko i dobrze wykonywać różnego rodzaju elementy płaskie czy też przestrzenne konieczne jest wykonanie przyrządów montażowych. Zastosowanie stołów DEMMELER pozwala nam uniknąć wykonywania przyrządów do każdego detalu a co za tym idzie zmniejszyć koszty. Szeroka gama wyposażenia dodatkowego w postaci kątowników, trzpieni, zacisków itp. pozwala łatwo przezbroić stół jeśli zmieniamy profil produkcji. Dodatkowo istnieje możliwość łączenia stołów celem wykonania konstrukcji znacznych rozmiarów (np. produkcja maszyn spożywczych lub wagonów).

Ciekawą ofertę jako uzupełnienie zacisków ręcznych i pneumatycznych stanowią narzędzia magnetyczne. Narzędzie, które chcemy Państwu przedstawić produkowane są przez firmę MAGSWITCH. W skład asortymentu wchodzą: uchwyty magnetyczne do pozycjonowania detali np. na stołach spawalniczych, uchwyty podtrzymujące przewody spawalnicze, kątowniki stałe lub regulowane (również do zastosowań na stołach spawalniczych) oraz uchwyt magnetyczne stosowane jako uchwyty uziemiające przy spawaniu łukowym. To co wyróżnia magnesy MAGSWITCH od innych urządzeń magnetycznych to rozłączanie biegunów dzięki czemu magnes traci swe właściwości. Cecha ta umożliwia łatwe manipulowanie magnesami podczas ich przestawiania oraz np. czyszczenie z opiłków metali.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

     Niniejszy rozdział zawiera zestaw materiałów do lutowania: luty, topniki i materiały pomocnicze. Uzupełnieniem programu techniki lutowniczej są palniki i akcesoria do lutowania, które znajdują się w rozdziale "Osprzęt gazowy" oraz środki pomocnicze, które znajdują się w rozdziale "Chemia techniczna".
     Lutowanie jest najstarszym procesem spawalniczym. Jest to metoda łączenia materiałów zapewniająca połączenie o fizycznej ciągłości, wykonane spoiwem o temperaturze topnienia niższej niż temperatura topnienia materiałów łączonych. Materiały dodatkowe stosowane w procesach lutowania to lut oraz topnik lutowniczy, które są niezbędne do wykonania połączenia lutowanego. Spoiwo do lutowania - lut - jest to metal lub stop metali przeznaczony do utworzenia lutowiny w procesie lutowania. Luty dzielą się na luty miękkie, o temperaturze topnienia nie przekraczającej 450°C oraz na luty twarde, o temperaturze topnienia powyżej 450°C. Warunkiem utworzenia lutowiny jest odpowiednia zwilżalność i rozpływność lutu, czyli zdolność roztopionego lutu do zwilżania materiału lutowanego oraz rozpływania się po tym materiale. Zasadniczą rolę w tym procesie spełnia topnik lutowniczy. Jest to substancja niemetaliczna, która w procesie lutowania zapewnia wymaganą zwilżalność i rozpływność lutu na materiale lutowanym, przez redukcję tlenków występujących na powierzchniach materiału lutowanego i lutu oraz zapobieganie ponownemu ich utlenianiu się. W niektórych procesach lutowania rolę topnika spełniają odpowiednie atmosfery gazowe lub próżnia, a niekiedy bardzo aktywne odtleniacze zawarte w lucie.

 

Przygotowanie elementów do lutowania powinno uwzględniać:

  •  zapewnienie czystości metalicznej powierzchni stykowych złącza,
  •  odpowiedni montaż elementów, połączony niekiedy z naniesieniem lutu i topnika.

Elementy łączone należy bezpośrednio przed lutowaniem dokładnie oczyścić z warstwy tlenków, niemetalicznych powłok ochronnych, tłuszczu i brudu. Przeprowadza się to metodami mechanicznymi (szczotkowanie, piaskowanie, obróbka ścierna) lub chemicznymi (trawienie i odtłuszczanie). Na oczyszczone elementy nakłada się lut i topnik. Lut układany jest przeważnie w postaci odpowiedniej kształtki bezpośrednio w szczelinie lutowniczej lub u jej wylotu. Topnik natomiast w postaci płynu lub pasty rozprowadza się po powierzchniach stykowych złącza oraz bezpośrednio przyległych do nich powierzchniach elementów, a także nakłada na kształtkę spoiwa.

W tym rozdziale przedstawiamy bogatą ofertę w zakresie elektrod i drutów spawalniczych oraz topników do spawania. Prezentowane przez nas materiały spawalnicze to wyroby, którymi uda się połączyć wszystkie metale i ich stopy występujące na rynku oraz obsłużyć wszystkie metody spawania stosowane przez przedsiębiorców. Ponadto prezentujemy opracowania, które przybliżają problematykę podziału, doboru oraz oznaczania, według których klasyfikuje się materiały spawalnicze na podstawie Polskich i Europejskich Norm. W celu ujednolicenia sposobu i zasad oznaczania towarów znanych powszechnie jako materiały spawalnicze, Komitet Techniczny "Spawalnictwo" pracujący w ramach Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN opracował system, który jako euronormy obowiązuje w krajach Unii Europejskiej. Stosowane poprzednio oznaczenia według PN tracą ważność.

 

W grupie tematycznej „Materiały dodatkowe do spawania" opracowane i wydane zostały w Polsce następujące podstawowe normy PN-EN:

 

  1. PN-EN ISO 2560:2006 „Elektrody otulone do ręcznego spawania łukowego stali niestopowych i drobnoziarnistych".
  2. PN-EN 757:2000 „Elektrody otulone do ręcznego spawania łukowego stali o wysokiej wytrzymałości".
  3. PN-EN ISO 3580:2008 „Elektrody otulone do ręcznego spawania łukowego stali żarowytrzymałych".
  4. PN-EN 1600:2002 „Elektrody otulone do ręcznego spawania łukowego stali nierdzewnych i żaroodpornych".
  5. PN-EN ISO 14341:2008 „Druty elektrodowe i stopiwo do spawania łukowego elektrodą topliwą w osłonie gazów stali niestopowych i drobnoziarnistych".
  6. PN-EN ISO 16834:2007 „Druty elektrodowe, druty i pręty do spawania łukowego w osłonach gazów stali o wysokiej wytrzymałości oraz ich stopiwa".
  7. PN-EN ISO 21952:2008 „Druty elektrodowe, druty i pręty do spawania łukowego stali odpornych na pełzanie".
  8. PN-EN ISO 14343:2007 „Druty elektrodowe, druty i pręty do spawania łukowego stali nierdzewnych i żaroodpornych".
  9. PN-EN ISO 17632:2008 „Druty proszkowe do spawania łukowego w osłonie i bez osłony gazowej stali niestopowych i drobnoziarnistych".
  10. PN-EN ISO 18276:2006 „Druty proszkowe do spawania łukowego w osłonie gazów stali o wysokiej wytrzymałości".
  11. PN-EN ISO 17634:2006 „Druty proszkowe do spawania łukowego w osłonie gazów stali odpornych na pełzanie".
  12. PN-EN ISO 17633:2006 „Druty proszkowe do spawania łukowego w osłonie i bez osłony gazowej stali nierdzewnych i żaroodpornych".
  13. PN-EN 760:1998 „Topniki do spawania łukiem krytym".
  14. PN-EN 756:2007 „Druty elektrodowe i kombinacje drut-topnik do spawania łukiem krytym stali niestopowych i drobnoziarnistych".
  15. PN-EN ISO 14175:2008 „Gazy osłonowe do łukowego spawania i cięcia".
  16. PN-EN 12536:2002 „Pręty do spawania gazowego stali niestopowych i stali odpornych na pełzanie".
  17. PN-EN ISO 636:2008 „Pręty i druty do spawania łukowego w osłonach gazów elektrodą wolframową stali niestopowych i drobnoziarnistych".


Materiały spawalnicze do napawania i regeneracji, dla których nie została opracowana jeszcze norma „EN" klasyfikowane są wg normy DIN 8555.

    Obróbką ścierną nazywa się sposoby obróbki skrawaniem, w których proces usuwania zbędnego materiału odbywa się za pomocą narzędzi ściernych lub luźnych ziaren  charakteryzujących się nieokreśloną geometrią i nieregularnymi kształtami o wielu krawędziach i wierzchołkach, które doprowadzane są do styku z obrabianym przedmiotem. Ustalono, iż obróbka ścierna liczy sobie kilkadziesiąt tysięcy lat i należy do najstarszych metod obróbki ubytkowej.
Współczesna obróbka skrawaniem (obróbka wiórowa i ścierna) zachowuje wiodącą pozycję w technice wytwarzania, ze względu na zapewnienie dużej dokładności wymiarowo-kształtowej obrabianych przedmiotów i prawie nieograniczone możliwości jej stosowania.
W praktyce przemysłowej procesy obróbki ściernej realizowane są różnymi sposobami, które można podzielić na obróbkę ścierną luźnym i spojonym ścierniwem, w obrębie których wyróżnia się dalsze sposoby, odmiany i rodzaje obróbki.

 

Niemal każdy z wyszczególnionych sposobów ma technicznie i ekonomicznie uzasadniony zakres zastosowania, w którym należałoby go polecać lub umożliwia realizację takich operacji, które innymi sposobami byłyby bardzo trudne lub niemożliwe do wykonania.
Rozdział niniejszy zawiera pełen przekrój narzędzi wykorzystywanych w procesie cięcia, szlifowania i polerowania powierzchni metali: ściernice organiczne do cięcia i szlifowania, ściernice lamelowe, narzędzia ścierne spojone ceramiczne i żywiczne, tarcze diamentowe, frezy z węglików spiekanych oraz szeroką gamę materiałów ściernych nasypowych.

 

Serwis w naszej firmie to nie tylko naprawy elektrycznych urządzeń spawalniczych , to również gazówka, przecinarki portalowe, piły i przecinarki taśmowe, narzędzia elektryczne i pneumatyczne.

Mamy w Polsce 17 oddziałów serwisu spawarek, które świadczą usługi dla szerokiej gamy klientów z różnych dziedzin przemysłu.

Nasz serwis spawarek posiada autoryzację następujących producentów:

Lincoln Elektric – Bester, ESAB – OZAS, Lorch, Thermadyne, ALFA IN, MEP, Hyd Mech, Suhner, KOIKE, Migatronik, Eckert, MOST i Koco.

A jeżeli chodzi o naprawy pogwarancyjne to naprawiamy wszystko co się da naprawić.

Nasi serwisanci biorą  systematycznie udział w szkoleniach organizowanych przez producentów urządzeń. Wymaga tego ciągle rozszerzana przez nich oferta sprzedaży urządzeń.

Rodzaje usług jakie oferujemy naszym klientom to oczywiście naprawy gwarancyjne urządzeń producentów których mamy autoryzacje, naprawy pogwarancyjne wszelkich urządzeń, uruchomienia nowych urządzeń u klienta wraz z przeszkoleniem użytkownika.

Nasz serwis prowadzi również usługę dzierżawy urządzeń – jeżeli ktoś ma do wykonania jakąś pracę spawalniczą i zakup urządzenia do tego celu jest  nieopłacalny – to my oferujemy dzierżawę urządzenia na dobrych warunkach. Wykaz urządzeń i cennik dostępne na naszej stronie internetowej oraz w każdym naszym serwisie.

Kolejną usługą w naszej ofercie są przeglądy okresowe urządzeń i elektronarzędzi. W ramach ujednolicenia prawa w państwach UE, stało się obowiązkiem posiadanie przez użytkowników certyfikatu zgodności z obowiązującymi normami na posiadane i użytkowane urządzenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27.04.2001 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych.

Nasz serwis spawarek dokonuje takich przeglądów i  zajmujemy się prowadzeniem  rejestrów tych przeglądów. W praktyce oznacza założenie paszportu urządzenia i dokonywanie odpowiednich wpisów po przeglądzie. W taki przegląd wchodzą następujące czynności:

sprawdzenie  napięcia biegu jałowego urządzenia,

rezystancji izolacji transformatora i kabla zasilającego, stan i szczelność układu chłodzenia,

sprawdzenie działania aparatury regulacyjnej i elektronicznych układów sterowania,

sprawdzenie układów zabezpieczeń i sygnalizacji,

sprawdzenie zakresu regulacji prądu spawania

stan aparatury kontrolno pomiarowej

próba ruchowa urządzenia

oględziny całości i czyszczenie

Cały ten proces nosi u nas nazwę pakietu BEZPIECZEŃSTWO, i szczerze polecam podpisanie z nami umowy na świadczenie tej usługi

 Wam, drodzy klienci,  spada problem z głowy bo wówczas to my pamiętamy o terminach i my dbamy o wasz spokój.

Kolejną usługą jaką mamy do zaoferowania jest montaż i uruchomienie przecinarek portalowych  firmy Eckert. Robimy  to od podstaw aż do uruchomienia i przeszkolenia obsługi.

Jeżeli jako nasi klienci zażyczycie sobie , aby nasz serwisant był obecny  w czasie dokonywania przez Was zakupu urządzenia i służył radą ,jeżeli chodzi o stronę techniczną, to tak się stanie – w każdej chwili służymy pomocą.

Naprawiamy i regenerujemy spawalniczy osprzęt gazowy – palniki i reduktory oraz dokonujemy sprawdzenia bezpieczników gazowych.

Wszystkie pomiary wykonywane przez naszych serwisantów w trakcie napraw i przeglądów okresowych są wykonywane za pomocą urządzeń posiadających świadectwa wzorcowania. Mowa tu o pomiarach wielkości elektrycznych i gazowych.

Namawiam do podpisania z nami stałych umów serwisowych – co można zyskać na podpisaniu takiej umowy? Spokój i pewność że nikt nie zostawi was na lodzie. Jak będzie taka potrzeba to oferujemy również urządzenie zastępcze na czas naprawy.

 

 

 

W tej części naszego Vademecum znajdziesz artykuły, które nie są ściśle związane z żadnym działem.

dr inż. Marek Węglowski

Edukacja :

Politechnika Warszawska - Wydział Inżynierii Produkcji
Specjalność: spawalnictwo

  • studia I i II stopnia - 1994 - 1999 r.
  • studia III stopnia - 2000 - 2008 r.

 

Temat rozprawy doktorskiej  „Badania właściwości spawalniczych źródeł energii elektrycznej z wewnętrzną przemianą częstotliwości”


Publikacje oraz referaty :

  1. P. Cegielski, A. Kolasa, M. Węglowski, J. Grześ, D. Golański : „Uniwersalne narzędzia komputerowe w spawalnictwie - edytory graficzne CAD.", 42 Naukowo - Techniczna Konferencja Spawalnicza „Techniki Komputerowe w Spawalnictwie", Warszawa, 3-5 października 2000.

  2. M. Węglowski, J. Górecki: „Produkty firmy HUNTINGDON FUSION TECHNIQUES do specjalistycznych prac spawalniczych.", Referat wygłoszony na seminarium Sekcja Spawalniczej OW SIMP, Warszawa, marzec 2003.

  3. M. Węglowski, J. Górecki: „Produkty pomocnicze do specjalistycznych prac spawalniczych.", Referat wygłoszony w Zakładzie Inżynierii Spajania na Politechnice Warszawskiej, Warszawa, kwiecień 2003.

  4. M. Węglowski, J. Górecki: „Metody i środki zabezpieczania grani w złączach doczołowych.", VIII Naukowo - Techniczna Krajowa Konferencja Spawalnicza „Spajanie stali stopowych i stopów nieżelaznych", Międzyzdroje, 13-15 maja 2003.

  5. M. Węglowski: „MASZYNY - Regulacje UE określające warunki dopuszczenia wyrobów przemysłu maszynowego do jednolitego rynku europejskiego.", Stowarzyszeniu Inżynierów Mechaników Polskich odział Warszawski. Sekcja Spawalnicza OW SIMP, X Seminarium na temat „Dyrektywa EEC/89/665. Bezpieczeństwo Użytkowania Maszyn i Urządzeń - Nowe Zadania dla Polskich Spawalników i Mechaników" Warszawa, 30 marca 2004.

  6. M. Węglowski, T. Chmielewski: „Analiza oraz tendencje rozwojowe rynku spawalniczego w Polsce", Spajanie nr. 3/2005.

  7. M. Węglowski, A. Kolasa, P. Cegielski: „Ocena stabilności procesu ręcznego spawania łukowego elektrodami otulonymi", Przegląd Spawalnictwa, Styczeń 2006.

  8. M. Węglowski, A. Kolasa, P. Cegielski: „Badania właściwości technologicznych spawalniczych zasilaczy inwertorowych", Przegląd Spawalnictwa, nr 9-10/2006.

  9. M. Węglowski, A. Kolasa, P. Cegielski: „Badania właściwości technologicznych spawalniczych zasilaczy inwertorowych", Krajowa Naukowo-Techniczna Konferencja Spawalnicza pod hasłem: "Innowacje w Spawalnictwie" - Poraj, wrzesień 2006.

  10. A. Kolasa, P. Cegielski, M. Węglowski, K. Skrzyniecki: „Technical performance of low power welding inverters.", APE' 2007, czerwiec 2007.

  11. M. Węglowski, A. Kolasa: „Badania właściwości spawalniczych źródeł energii elektrycznej z wewnętrzną przemianą częstotliwości" Referat wygłoszony na seminarium Sekcja Spawalniczej OW SIMP, Warszawa, 19 luty 2009.

  12. M. Węglowski, T. Chmielewski, K. Kudła " Porównanie właściwości spawalniczych inwertorowych źródeł energii przeznaczonych do spawania metodą MAG", 51 Naukowo - Techniczna Konferencja Spawalnicza „Postęp w spawalnictwie", Warszawa, 22-24 października 2009, Przegląd Spawalnictwa nr 10/2009
  13. M. Węglowski, A. Kolasa, P. Cegielski, K. Skrzynecki „Właściwości dynamiczne inwertorowych źródeł energii elektrycznej do spawania metodą MIG/MAG", Prace Naukowe - Mechanika - z.229, Innowacje w Technice Spajania, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Warszawa 2009

  14. M. Węglowski, T. Chmielewski „Badania właściwości urządzeń z wewnętrzną przemianą częstotliwości przeznaczonych do spawania metodą MAG", XVII Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza Energetyków, Opole - Turawa, 20-23 kwietnia 2010.
  15. M. Węglowski, T. Chmielewski: „Analiza rynku spawalniczego w Polsce pod względem sprzedaży urządzeń oraz materiałów spawalniczych", Przegląd Spawalnictwa, nr 6/2010.
  16. M. Węglowski, T. Chmielewski, K. Kudła: „Ocena wydajności spawania w wysoko wydajnym procesie SpeedUp oraz MAG Standard w pozycji przymusowej", 52 Naukowo - Techniczna Konferencja Spawalnicza „Zaawansowane Technologie Spawalnicze", Sosnowiec, 19-21 października 2010, Biuletyn Spawalnictwa nr 5/2010
  17. M. Węglowski, T. Chmielewski:„Efektywność spawania w pozycji pionowej z wykorzystaniem metody SpeedUp" Referat wygłoszony na seminarium Sekcja Spawalniczej OW SIMP, Warszawa, 18 listopad 2010.
  18. M. Węglowski, T. Chmielewski: „Efektywność spawania w odmianach metody MAG na podstawie wybranych właściwości spawalniczych",  I Konferencja Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług  „Nowoczesne Technologie Obróbki Metali", Bydgoszcz, 31 marca - 1 kwietnia 2011.
  19. M. Węglowski, T. Chmielewski, K. Kudła: „Ocena wydajności spawania niskoenergetycznego procesu SpeedRoot w pozycji PG", 53 Naukowo - Techniczna Konferencja Spawalnicza „Nowe Kierunki w Procesach Spajania i Cięcia Metali", Poznań, 12-14 października 2011, Przegląd Spawalnictwa nr 12/2011.
  20. M. Węglowski, Z. Górecki, R. Namiota, S. Zacheja : „Zastosowanie drutów proszkowych w spawaniu stali  P91 (X10CrMoVNb9-1)”,  III-cie Seminarium Regionu Europy Środkowej i Wschodniej. „Spawanie w Energetyce”,  Bielawa , 21-23 listopad 2011.
  21. W. Wierzba, M. Węglowski: "Spawanie rur na podkładce argonowej za pomocą produktów firmy Huntingdon Fusion Techniques", XVIII Konferencja Spawalnicza SPAWANIE W ENERGETYCE, Jarnołtówek, 24-26 kwietnia 2012, Przegląd Spawalnictwa nr 5/2012.
  22. T. Chmielewski, M. Węglowski: "Spawanie miedzi metodą MIG (SpeedPulse) bez podgrzewania wstępnego" XVIII NAUKOWO-TECHNICZNA KRAJOWA KONFERENCJA SPAWANICZA na temat: „postęp, innowacje i wymagania jakościowe procesów spajania”, Międzyzdroje, 22-24 maj 2012.
  23. M. Węglowski, K. Kudła:  "Porównanie klasycznych źródeł inwertorowych z inwertorami zbudowanymi w technice MICOR", 54 Naukowo - Techniczna Konferencja Spawalnicza „SPAWALNICTWO. OSIĄGNIĘCIA - POTRZEBY – WYZWANIA” Sosnowiec 16-18 października 2012,  Biuletyn Instytutu Spawalnictwa, nr 5/2012.
  24. M. Węglowski, T. Chmielewski: „Nowoczesne Technologie spajania konstrukcji stalowych - porównanie efektywności spawania w nowoczesnych odmianach metody MAG", Konferencja Urzędu Dozoru Technicznego oraz Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych pod tytułem " Połączenia stosowane w konstrukcjach stalowych", Katowicach, 11 kwietnia 2013.
  25. M. Węglowski, T. Chmielewski: "Nowoczesne Technologie spajania konstrukcji stalowych - porównanie własności spawania w pozycjach pionowych PF i PG" , Konferencja Urzędu Dozoru Technicznego oraz Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych pod tytułem "Połączenia stosowane w konstrukcjach stalowych", Katowicach, 11 kwietnia 2013.
  26. T. Chmielewski, M. Węglowski, K. Kudła, K. Wojnarowski: „Spawanie ściegu graniowego spoin czołowych w połączeniach rurowych metodą MAG SpeedRoot w porównaniu do metod konwencjonalnych” XIX NAUKOWO-TECHNICZNA KRAJOWA KONFERENCJA SPAWANICZA na temat: „postęp, innowacje i wymagania jakościowe procesów spajania”, Międzyzdroje, 04-06 czerwiec 2013.
  27. M. Węglowski, T. Chmielewski: „Nowoczesne Technologie spajania konstrukcji stalowych - ocena wydajności spawania w nowoczesnych odmianach metody MAG", Konferencja Urzędu Dozoru Technicznego oraz Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych pod tytułem "Połączenia stosowane w konstrukcjach stalowych", Poznań, 20 czerwca 2013.
  28. G. Wilhelm, B. Jaeschke, M. Stacey, B. Stacey, M. Węglowski: „Advanced arc processes meet customer needs for automated steel welding" IIW International Conference na temat: „Automation in Welding", ESSEN, Niemcy 16-17 wrzesień 2013.
  29. T. Chmielewski, M. Węglowski, K. Kudła:  "Możliwości poprawy jakości spawania przez wykorzystanie nowych funkcji w zasilaczach inwertorowych zbudowanych w technice MICOR do metody MMA", 55 Naukowo - Techniczna Konferencja Spawalnicza „Spawalnictwo w trzech żywiołach” Gdańsk - Sobieszewo 14-16 października 2013, Przegląd Spawalnictwa nr 10/2013.
  30. T. Chmielewski, D. Golański, M. Węglowski, K. Kudła, K. Wojnarowski: „Zastosowanie metody MAG SpeedRoot do spawania ściegu graniowego spoin czołowych w połączeniach rurowych", 55 Naukowo - Techniczna Konferencja Spawalnicza „Spawalnictwo w trzech żywiołach” Gdańsk - Sobieszewo 14-16 października 2013, Przegląd Spawalnictwa nr 10/2013.
  31. T. Chmielewski, D. Golański, M. Węglowski: "Spawanie grubych blach miedzianych metodą MIG-SpeedPuls bez podgrzewania wstępnego", Przegląd Spawalnictwa nr 1/2014. 
  32. M. Węglowski, W. Wierzba: „Monitoring spawalniczy, urządzenia spawalnicze  z zasilaniem akumulatorowym firmy Lorch", Konferencja Urządu Dozoru Technicznego Oddział w Krakowie wraz z Polskim Towarzystwem Spawalniczym Oddział w Krakowie pod tytułem "Zagadnienia technologiczno - materiałowe w procesach spajania stali wysokostopowych stosowanych w budowie urządzeń  podlegających dozorowi technicznemu.", Kraków, 13 czerwca 2014. 
  33. M. Węglowski, T. Chmielewski, K. Kudła: „Spawania w pozycji PF metodą MMA z wykorzystaniem nowej funkcji UP w zasilaczach inwertorowych zbudowanych w technice MICOR", Konferencja III Dolnośląskie Sympozjum Spawalnicze pod tytułem "Innowacje w spawalnictwie", Wrocław, 24 czerwca 2014, Przegląd Spawalnictwa 9/2014.
  34. M. Węglowski, T. Chmielewski, K. Kudła: „Analiza wpływu charakterystyk spawalniczych łuku w nowoczesnych odmianach metody MAG na właściwości spawania oraz geometrię  spoin”, 56 Naukowo - Techniczna Konferencja Spawalnicza „SPAWALNICTWO-ZAWSZE MOŻNA WIĘCEJ” Sosnowiec 14-16 października 2014,  Biuletyn Instytutu Spawalnictwa, nr 4/2014.

mgr inż. Piotr Bujnowski

Edukacja :

  • Politechnika Lubelska, Wydział Inżynierii Środowiska
    Specjalizacja : Ogrzewnictwo, Wentylacja i Automatyzacja

  • Instytut Spawalnictwa - kurs IWE

mgr inż. Michał Bronisław Wińcza

Edukacja :

Politechnika Gdańska - Wydział Mechaniczny.
Specjalność : spawalnictwo

  • studia I stopnia - 1949 -1953r,
  • studia II stopnia - magisterskie 1960 - 1962r

 

Niepodważalna Wyrocznia Spawalnicza - wywiad w Przeglądzie Spawalnictwa

 

Temat pracy dyplomowej "Projekt zakładu produkcyjnego wytwarzającego ok. 1000 ton wielkogabarytowych konstrukcji ze stopów aluminium dla przemysłu okrętowego - organizacja i technologia".


Szkolenia podyplomowe :

  • Politechnika Gdańska - 2 letnie studium podyplomowe : "Projektowanie i organizacja przedsiębiorstw produkcyjnych" ( 1964 -1966r )
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, Ośrodek Doskonalenia Kadr - Warszawa ( 1981 - 1982r ) : "Podwyższenie trwałości elementów maszyn"
  • Instytut Spawalnictwa - Bratisława - Czechosłowacja ( 7.10.1985 - 18.10.1985r )  "Odtwarzanie powierzchni, renowacja i naprawa metodami spawalniczymi i pokrewnymi"
  • Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa ( 3.10.1973 - 27.02.1974r ) "Projektowanie i optymalizacja wydziałów i stanowisk pracy"
  • Instytut Spawalnictwa Gliwice 2001r., kurs dla uzyskania tytułu Euroinżyniera (EWE). Nr dyplomu 00676/2001


Ważniejsze projekty i opracowania

  • Projekt koncepcyjny wytwórni materiałów spawalniczych dla przemysłu okrętowego o rocznej produkcji docelowej 40.000 ton (1978r) - druty pełne i elektrody .
  • Projekt koncepcyjny i roboczy zakładu produkcji drutów proszkowych do celów regeneracyjnych dla stoczni remontowych (1983r).
  • Opracowanie technologii produkcji kadłubów jednostek uderzeniowych (kutrów torpedowych) ze stopów aluminium i nadzór nad produkcją (1961 - 1967r).
  • Opracowanie technologii i nadzór produkcyjny nad metalizacją natryskową (cynkiem) kadłubów okrętów dla WOP (1962).
  • Opracowanie technologii budowy doku 55.000 ton (dla Szwecji) z łączeniem poszczególnych bloków na wodzie (1972).
  • Opracowanie technologii regeneracji tłoków ze stopów aluminium (wspólnie z inż. Batkowskim) silników trakcyjnych i okrętowych (1981r).
  • Opracowanie technologii naprawy śrub okrętowych z nowych wysokowytrzymałych stopów CUNIAL, NOVOSTON, SUPERSTON, brąz LIMA (1974).
  • Projekt wielostanowiskowej sieci zasilającej stanowiska spawalnicze z zasilaniem ze zblokowanych spawarek 1000A (1967r).
  • Projekt jednostki szybkiej - ok.26 węzłów (LANCHA RAPIDA) do przewozu połowów z jednostek rybackich do chłodni (1976r).
  • Adaptacja projektu FAO stoczni do produkcji kadłubów z siatkobetonu i przystosowanie do warunków kubańskich (1997r).
  • Kierowanie budową kilkudziesięciu kadłubów jednostek specjalnych (okręty desantowe i hydrograficzne) (1968-1971r).
  • Opracowanie i wykonanie palnika plazmowego - pierwszy palnik plazmowy na Wybrzeżu Gdańskim (1963r.)

Zaproszenie na konfereencję UDT oraz PTS w Krakowie

Zapraszamy na konferencję: "Wybrane zagadnienia dotyczące połączeń spawanych przy wytwarzaniu i naprawach urządzeń technicznych" , która odbędzie się 12 czerwca 2015 r. w Urzędzie Dozoru Technicznego Oddział w Krakowie, ul. Rydla 50, 30-087 Kraków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ramowy program konferencji:

Wybrane problemy pękania złączy spawanych 

Wpływ rzeczywistych warunków pracy na właściwości złącza spawanego wykonanego pomiędzy stalą austenityczną i martenzytyczną elementu ciśnieniowego przegrzewacza pary

Wymagania jakości przy napawaniu (Cladingu) powierzchni ogrzewalnych ze szczególnym uwzględnieniem kotłów do Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych

Badania odporności na korozję chlorkową złączy spawanych stali typu Duplex

Wybrane problemy korozji stalowych kominów

ESAB Weld Cloud – proces, który pomaga producentom konstrukcji stalowych spełnić wymogi normy EN 1090

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią zaproszenia oraz programem konferencji.

Formularz zgłoszeniowy, znajdą Państwo na ostatniej stronie załączonych plików.

 

 

Zapraszamy

 

 

 

Życzenia Wielkanocne

 

Serdeczne życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa i radości w gronie Najbliższych, życzą Zarząd i pracownicy RYWAL-RHC.

 

Targi ExpoCutting 2-5 marca 2015 w Sosnowcu - Podsumowanie

Drodzy goście, serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas targów Expocutting w Sosnowcu. Dziękujemy za zainteresowanie naszą szeroką ofertą z zakresu pił taśmowych, mat ergonomicznych oraz urządzeń i akcesoriów do cięcia gazowego.  

Pragniemy poinformować również, że nasze stoisko otrzymało wyróżnienie "Za połączenie efektownej ekspozycj z prezentacją maszyn w ruchu."

 

 

Galeria:

 

Targi Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM-INSTAL 2015 w Sosnowcu - Podsumowanie

 

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenia naszego stoiska podczas Targów Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM-INSTAL 2015 w Sosnowcu. Mamy nadzieję, że nasi specjaliści z branży instaltorskiej i lutowniczej odpowiedzieli na wszystkie Państwa pytania, a nasza oferta zachęci Państwa do współpracy.

 

 

 

Zapraszamy

 

Galeria zdjęć:

 

 

Targi AUTOMATICON w Warszawie

Serdecznie zpraszamy wszystkich zainteresowanych na nasze stoisko podczas tegorocznych targów AUTOMATICON w Warszawie.
Targi odbędą się w dniach 16-20 marca 2015r. w Centrum Targowym EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa.

Na targach zaprezentujemy Państwu fragment naszej szerokiej oferty z zakresu robotów przemysłowych YASKAWA MOTOMAN, stołów obrotowych i indeksacyjnych FIBRO, jednostek obróbczych SUHNER oraz narzędzi pneumatycznych DEPRAG.


Zapraszamy

 

Targi Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM-INSTAL 2015 w Sosnowcu

 

 

Serdecznie zapraszamy na Targi Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM-INSTAL 2015, które odbędą się w dniach 20-22 lutego w Sosnowcu.

 

Na targach prezentować będziemy materiały i urządzenia do lutowania, między innymi: urządzenia do lutowania wodorem i tlenem firmy OXYWELD oraz Eletronica Todestato, a także materiały do lutowania marki MOST.

 

Zapraszamy

 

Targi ExpoCutting 2-5 marca 2015 w Sosnowcu

 

Informujemy, że w dniach 02-05.03.2015r. firma RYWAL-RCH będzie brała udział w targach ExpoCutting w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 109 wpawilonie A, na którym zaprezentujemy Państwu przecinarki i piły taśmowe MEP i MOST, przecinarki gazowe KOIKE I MOST, ściernice marki MOST i maty przemysłowe WEARWELL.

 

 

Rejestracja na stronie organizatora wystawy www.expocutting.pl, oraz potwierdzenie rejestracji upoważnia do darmowego wejście na targi.

 

Zapraszamy

 

 

Wystawa Anny Wysockiej

RYWAL-RHC wraz z Zarządem Związku Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego zaprasza na wystawę: Anna Wysocka - Upłaszczyznowienia. Wernisaż odbędzie się 19 lutego (czwartek) 2015 r. o godz. 18.00 w ZPAP OK, Dom Plastyków,ul. Łobzowska 3, 31-139 Kraków.

 

(Kliknij aby pobrać zaproszenie)

 

Szkolenie Międzynarodowy Inżynier Spawalnik

Na zaproszenie UDT Bydgoszcz wzięliśmy udział w szkoleniu Międzynarodowy Inżynier Spawalnik, które odbyło się 31 stycznia na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Tematem prelekcji i pokazu praktycznego  były "Rozwiązania dotyczące kontroli jakości spawania na przykładzie urządzeń Saprom i MicorMIG firmy Lorch".

 

Prezentowane urządzenia były podłączone do monitoringu spawalniczego Q-Data. Pokazaliśmy także system autoryzacji spawacza w oparciu o karty zbliżeniowe NFC. Zagadnienia te są przydatne dla firm objętych normami EN 1090 i EN ISO 3834.

 

Dziękujemy organizatorom szkolenia za umożliwienie firmie Rywal-RHC prezentacji najnowszych rozwiazań technologicznych z naszej oferty.

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku, wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym życzy Zarząd i Pracownicy RYWAL-RHC Sp.z o.o.

 

 

 

Lista 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów - rok 2014

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że podobnie jak w ubiegłych latach  Grupa Kapitałowa RYWAL-RHC  została umieszczona w rankingu Lista 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów.


Lista jest publikowana corocznie przez dziennik „Rzeczpospolita" i prezentuje największe firmy w naszym kraju.

 

W tegorocznym rankingu uplasowaliśmy się na wysokim 673 miejscu.

 

 

Teraz druty MOST® SG2 ITS i SG3 ITM w nowym opakowaniu

RYWAL-RHC Sp. z o.o., właściciel marki MOST, mając na uwadze bezpieczeństwo i satysfakcję Klienta, gwarantuje coraz wyższą jakość drutów spawalniczych, co potwierdzają towarzystwa kwalifikacyjne i certyfikujące.

Zmiany jakie wprowadziliśmy w opakowaniach drutów spawalniczych MOST SG2 ITS, MOST SG3 ITM, MOST NiMoCr(690) produkowanych w naszej polskiej wytwórni to:
- wyraźniejsze oznaczenie marki MOST
- nowy wygodny system zamykania kartonu
- trwalsze opakowania typu „beczka”.

Druty MOST to:
- druty pełne typu G3Si, G4Si, NiMoCr
- również w wersji niepomiedziowanej typu „blank”
- pręty TIG1
- druty nierdzewne
- druty aluminiowe

Nowy system otwierania kartonu


Pobierz ulotkę (pdf)

Wizyta w zakładach Kurt Haufe GmbH, Abicor Binzel w Dreznie.

Zostaliśmy zaproszeni na uroczyste obchody 75-lecia działalności zakładów Kurt Haufe Dresden czyli dobrze wszystkim znanego producenta uchwytów spawalniczych i akcesoriów marki Abicor Binzel. Nasza delegacja pod przewodnictwem p. Robert Pyki wzięła najpierw udział w specjalnej prezentacji i zwiedzaniu zakładu produkcyjnego, który od momentu założenia w 1939 roku mieści się w tych samych budynkach. 

 

W części wieczornej zapoznano nas z całą burzliwą historią firmy KHD, dla której przełomowym momentem było przejęcie przez Abicor Binzel na początku lat 90-tych. Ta część spotkania odbywała się w zabytkowym budynku Carolaschloesschen na przedmieściach Drezna.

 

Z przekazanych na materiałów rocznicowych wynika, że Kurt Haufe Dresden produkowała nie tylko akcesoria spawalnicze. W czasach DDR zajmowała się także wyrobem zabawek edukacyjnych, które w Polsce można było kupić w Sładnicy Harcerskiej - proszę zobaczyć na załączonych zdjęciach.

 

Pragniemy szczególnie gorąco podziękować  Prezesowi Abicor Binzel Polska p. Józefowi Leżochowi, za zaproszenie i okazaną gościnność.

 

Galeria zdjęć:


img img img img img img img img img img img

580 miejsce wśród największych firm przemysłowych w Polsce!

Mamy przyjemność poinformować, że w najnowszym rankingu największych firm przemysłowych w Polsce opublikowanym przez miesięcznik Nowy Przemysł oraz portal gospodarczy wnp.pl w Raporcie Specjalnym 2014, firma RYWAL-RHC Sp. z o.o. zajęła 580 miejsce.

 

Kasztelan Zamku Golubskiego: Piotr Kwiatkowski, autorka Anna Wysocka oraz RYWAL-RHC Sp. z o.o.
zapraszają na wystawę:


Anna Wysocka
Obiekty spawane

 

Otwarcie wystawy: 19-09.2014 (piątek) o godz. 18:00


Muzyka na żywo w wykonaniu:

Ewelina Motylewska - flet poprzeczny

Ewa Świokła - spiew

Tomasz Cienkowski - gitara klasyczna

 

czas trwania wystawy: 20.09.2014 - 7.12.2014


 

Urodziła się 9 czerwca 1975 r. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1999 roku. Uzyskała stopień doktora habilitowanego w zakresie sztuk plastycznych w 2013 roku. Obecnie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Tworzy obrazy, obiekty, rzeźby i płaskorzeźby w technice własnej.

 

gsm.: +48 502 762 713

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.annawysocka.com.pl

 

Kasztelan Zamku Golubskiego: Piotr Kwiatkowski, autorka Anna Wysocka oraz RYWAL-RHC Sp. z o.o.
zapraszają na wystawę:


Anna Wysocka
Obiekty spawane

 

Otwarcie wystawy: 19-09.2014 (piątek) o godz. 18:00


Muzyka na żywo w wykonaniu:

Ewelina Motylewska - flet poprzeczny

Ewa Świokła - spiew

Tomasz Cienkowski - gitara klasyczna

 

czas trwania wystawy: 20.09.2014 - 7.12.2014


 

Urodziła się 9 czerwca 1975 r. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1999 roku. Uzyskała stopień doktora habilitowanego w zakresie sztuk plastycznych w 2013 roku. Obecnie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Tworzy obrazy, obiekty, rzeźby i płaskorzeźby w technice własnej.

 

gsm.: +48 502 762 713

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.annawysocka.com.pl

Spotkanie spawalnicze w Mierzynie k/Szczecina - RYWAL-RHC WELDING TOUR 2014 - podsumowanie

Dziękujemy za wzięcie udziału w Spotkaniu Spawalniczym organizowanym przez firmę RYWAL- RHC Sp. z o.o, które odbyło się 13 czerwca 2014 przy nowej siedzibie szczecińskiego oddziału firmy. 

 

Bardzo nas cieszy, że grono przybyłych gości mimo zmiennej pogody było tak liczne, a także to, że mieliśmy możliwość zaprezentowania Państwu nowej siedziby szczecińskiego oddziału oraz cześć produktów z naszej bogatej oferty.

 

 

Jeszcze raz dziękujemy za przybycie.

 

 

 

Galeria zdjęć


foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb foto-thmb

ESAB DemoBus w Olsztynie

W dniu 6 czerwca br.  gościliśmy w naszym oddziale Rywal-RHC Olsztyn somochód pokazowy firmy ESAB. Na wspólne  zaproszenie przedstawicieli ESABa i naszych handlowców stawiło się wielu klientów z regionu, którzy mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą firmy ESAB i poznać nowości z zakresu urządzeń oraz materiałów spawalniczych.

Szszczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się inwertorowe  urządzenie Warrior 400i oraz 500i, którymi  firma ESAB chce zastępować liczne na rynku spawarki tradycyjne MIG/MAG.

 

Dodatkowo prezentowane były uchwyty spawalnicze i  rozwiązania do mechanizacji spawania firmy Abicor Binzel oraz wyroby szlifierskie szwajcarskiej firmy Suhner, których dystrybutorami jest Rywal-RHC.

 

Zdjęcia:


 

Pokaz na Politechnice Poznańskiej

W dniu 9 czerwca br. gościliśmy na Politechnice Poznańskiej z pokazem zgrzewania kołków typu SD używanych w budowlanych konstrukcjach kompozytowych stal-beton.

Zostaliśmy zaproszeni do Instytutu Konstrukcji Budowlanych przez prof. dr hab. inż. Macieja Szumigałę i mgr inż. Łukasza Polusa. Pokaz był zorganizowany dla studentów IV roku studiów, którzy zakończyli już zajęcia z projektowania konstrukcji kompozytowych i mieli dzięki nam możliwość zobaczenia całego procesu zgrzewania w praktyce.

Krótką prezentację  teoretyczną wygłosił mgr inż. Wojciech Wierzba, Dyrektor Produktu odpowiedzialny w firmie Rywal-RHC m.in. za ofertę produktową dotyczącą zgrzewania kołków, a także absolwent Politechniki Poznańskiej  Wydziału Budownictwa Lądowego  z roku 1992.

 

W części praktycznej prezentowaliśmy zgrzewanie kołków SD przy użyciu urządzenia Elotop 1710 oraz zgrzewanie ostrzowe kołków typu PT za pomocą zgrzewarki kondensacyjnej KST 100. Obydwa urządzenia są produkcji niemieckiej firmy Koeco, której Rywal-RHC jest autoryzowanym przedstawicielem. Pokazy prowadził nasz prezenter urządzeń spawalniczych p. Dariusz Rychlewski. Mieliśmy okazję odpowiedzieć na wiele pytań oraz wykonać kilka zgrzein wg wytycznych naszych gospodarzy. Po pokazie wykonane próbki zostały na Politechnice, gdzie mają służyć jako pomoce naukowe.

Mamy nadzieję na powtórzenie podobnej prezentacji w przyszłości.

 

Z mgr inż. Łukaszem Polusem nawiązaliśmy już wcześniej współpracę, dostarczając próbki kołków do prowadzonych przez niego badań. Sprawozdanie z badań z nowatorskim wykorzystaniem kołków typu SD ukaże się w oddzielnej publikacji.

 

Zdjęcia:


 

Foto Foto Foto Foto

Targi ITM w Poznaniu, Salon Mach-Tool 2014 - Podsumowanie

Podczas tegorocznej edycji targów zaprezentowaliśmy fragment naszej szerokiej oferty, z którą w całości mogą Państwo zapoznać się w naszym katalogu (wersja pdf, poszczególnych rozdziałów) lub na stronach naszego e-katalogu. Duże stoisko na powierzchni 200 m.kw., lokalizacja w pawilonie nr 5 oraz interesujące produkty wiodących światowych producentów, przyciągnęły bardzo wielu gości i pozwoliły nam zawiązać nowe, ważne kontakty handlowe. Mamy nadzieję, że wizyta na naszym stoisku była przyjemnym i przydatnym doświadczeniem, a nasi doradcy handlowi odpowiedzieli na wszelkie Państwa pytania.

 

Serdecznie dziękujemy za Państwa wizyty i zapraszamy do odwiedzania naszych stoisk podczas kolejnych  targów.

 

Więcej informacji na temat targów:

http://machtool.mtp.pl/pl/mach-tool_w_pigulce/o_salonie_mach-tool/

http://machtool.mtp.pl/pl/informacje_dla_mediow/informacje_prasowe/

 

Galeria zdjęć:


Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

Targi DEMO METAL, Bukareszt, Rumunia 28-31.05.2014

 

W dniach 28-31 maja 2014 r. nasza rumuńska spółka córka RYWAL-RHC Romania wzięła udział w targach Metal Demo w Bukareszcie. 

Na stoisku przedstawiono bardzo szeroki zakres produktów pod marką MOST z bogatej oferty spawalniczej naszej spółki, takich jak urządzenia spawalnicze, akcesoria do cięcia gazowego, artykuły ochrony osobistej, urządzenia filtrowentylacyjne, chemię techniczną a także dodatkowo narzędzia magnetyczne, materiały spawalnicze i ścierne, doradcy handlowi służyli pomocą i wiedzą oferując Klientom najlepsze rozwiązania.

 

Dziękujemy za zainteresowanie stoiskiem.

 

Galeria zdjęć:


 

Foto Foto Foto Foto Foto Foto

Spotkanie spawalnicze w Mierzynie k/Szczecina - RYWAL-RHC WELDING TOUR 2014

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniu Spawalniczym organizowanym przez firmę RYWAL- RHC Sp. z o.o, które odbędzie się 13 czerwca 2014 przy nowej siedzibie szczecińskiego oddziału firmy. Mierzyn k/ Szczecina, ul. Welecka 22E. Startujemy o godz. 10:00. Zapraszamy!

 

 


Pełen tekst zaproszenia (pdf)

 

 

IWE na Politechnice Warszawskiej pokaz urządzeń LORCH

Dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy firmą Rywal a Politechniką Warszawską, w  dniu 17.05.2014 odbyła się prezentacja oraz pokaz urządzeń firmy LORCH. Podczas spotkania przedstawiono nowe odmiany metody MAG oraz zaprezentowano urządzenia wykonane w technice MICOR. Najwięcej pozytywnych odczuć przyszłych inżynierów spawalników był w czasie pokazu spawania oraz możliwościach nowych urządzeń spawalniczych z akumulatorem które w pewien sposób od uniezależniają nas od źródła zasilania sieciowego. Wielu słuchaczy było chętnych aby samemu wypróbować swoich sił podczas spawania, Co zaskoczyło wszystkich nie które osoby miały po raz pierwszy możliwość samodzielnie po spawać i dzięki wykorzystaniu nowatorskich programów takich jak SpeedUP w metodzie MIG/MAG oraz UP MMA podczas spawania elektrodami otulonymi okazało się że można po spawać prawidłowo i jakościowo w wymuszonych pozycjach PF.

 Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy za tak żywą dyskusje oraz zaangażowanie podczas spawania. Zachęcamy również inne uczelnie do skorzystania z naszej wiedzy oraz możliwości w celu podniesienia umiejętności naszych nowych inżynierów spawalników. 

 

Galeria:


 

Targi ITM w Poznaniu, Salon Mach-Tool 2014

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów ITM, które odbędą się w dniach 3-6 czerwca 2014 r. w Poznaniu. Na stoisku zaprezentujemy Państwu fragment naszej szerokiej oferty z zakresu automatyki przemysłowej w tym roboty przemysłowe Yaskawa MOTOMAN, urządzenia pneumatyczne DEPRAG, ponadto technikę zamocowań, w tym stoły montażowo-spawalnicze DEMMELER, narzędzia magnetyczne MAGSWITCH, a także systemy transportu bliskiego, w tym suwnice VETTER Krantechnik, urządzenia do cięcia gazem KOIKE, urządzenia do gięcia rur i profili ZOPF oraz przecinarki i piły taśmowe MEP.

 

 

Promocje targowe

MEP przecinarka Shark 331 NC 5.0 Spider - Nowość!              

- cena katalogowa: 19 800 eur

- w cenie promocyjnej: 52 000 pln netto*

 

Wszystkie giętarki ZOPF                                                            

- 5% rabatu*

 

Palnik z napędem HANDY AUTO Plus + Gratisowy pakiet targowy o wartości 2 210 pln netto

- w cenie promocyjnej: 7 285 pln netto*

 

Przecinarka IK-12 Beetle + Gratisowy pakiet targowy o wartości 1 936 pln netto

- w cenie promocyjnej: 7 605 pln netto*

 

Wszystkie urządzenia producenta w ofercie RYWAL-RHC                  

- 5% rabatu*

 

 

Waga dźwigowa z wyświetlaczem LED 3T    

- w cenie promocyjnej: 775,66 pln netto*

 

Waga dźwigowa z wyświetlaczem LED 5T        

- w cenie promocyjnej: 827,39 pln netto*

 

Uchwyt uziemienia 600 Amper

- w cenie promocyjnej: 250 pln netto*

 

Kątownik magnetyczny 90° ANGLE "600"   285x285mm

- w cenie promocyjnej: 700 pln netto*

 

Podnośnik elektryczny ręczny 60-CE  CORDLES ELECTRIC

- w cenie promocyjnej: 850 pln netto*

 

Stół PE28 2000x1000x850, nogi standard              

- w cenie promocyjnej:   9 999 pln netto*

 

Stół PE28 2000x1000x850, nogi standard DEMONT 500

- w cenie promocyjnej: 12 999 pln netto*

 

Stół PE28 2400x1200x850, nogi standard                      

- w cenie promocyjnej: 13 999 pln netto*

 

Stół PE28 2400x1200x850, nogi standard DEMONT 500

- w cenie promocyjnej: 17 999 pln netto*

 

Zestaw oprzyrządowania "D150" 42 elementy

- w cenie promocyjnej:   8 999 pln netto*

 

 

Oraz wiele innych produktów w niepowtarzalnych cenach promocyjnych! 

 

Zapraszamy

 

Pawilon nr 5, Stoisko nr 5

 

*Ceny promocyjne tylko dla zamówień złożonych podczas targów!

Seminarium naukowo-techniczne: "Zagadnienia technologiczno-materiałowe w procesach spajania stali wysokostopowych stosowanych w budowie urządzeń  podlegających dozorowi technicznemu."

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Krakowie wraz z Polskim Towarzystwem Spawalniczym Oddział w Krakowie mają przyjemność zaprosić Państwa na seminarium naukowo techniczne:

„Zagadnienia technologiczno - materiałowe w procesach spajania stali wysokostopowych stosowanych w budowie urządzeń  podlegających dozorowi technicznemu."

 

Data seminarium: 13 czerwca 2014 r.

Czas trwania seminarium: 1 dzień

Miejsce organizacji seminarium: Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Krakowie, ul. Rydla 50

 

Program seminarium: 

 

09:30  - Przywitanie uczestników i przedstawienie wykładowców:  mgr inż. Jan Szuro - Dyr. Oddziału  UDT w Krakowie, mgr inż. Andrzej Zborowski PTS Oddział Kraków;

10:00  - Wybrane problemy pękania złączy spawanych stali eksploatowanych w podwyższonych temperaturach prof. Dr hab. inż. Edmund Tasak AGH

10:50   - Wpływu jakości spoin na korozję stali kwasoodpornych"  Dr inz Tuz  Lechosłąw AGH

11.30 -   Przerwa na kawę;

12:00 - „ Stale typu duplex zalecenia dotyczące procesu spawania, kwalifikowania technologii spawania, pomiaru zawartości ferrytu  - mgr inż. Arkadiusz Makówka UDT

12:40 -  Monitoring spawalniczy, urządzenia spawalnicze  z zasilaniem akumulatorowym firmy Lorch- dr inż. Marek Węglowski -Rywal RHC

13:10 – Zmiany w egzaminowaniu spawaczy w oparciu o normę PN EN ISO 9606-1:2014 –mgr inż. Arkadiusz Makówka UDT   

13:45 - Dyskusja uczestników, wręczenie zaświadczeń o uczestniczeniu w seminarium;

14:00 – Obiad.

 

Wykładowcy: Wyżej wymienione osoby są ekspertami z Urzędu Dozoru Technicznego oraz Polskiego Towarzystwa Spawalniczego, na co dzień zajmującymi się zagadnieniami objętymi zakresem seminarium.

 

Uczestnicy: Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia udziału w seminarium prosimy przesyłać do dnia 10 czerwca 2010 r. faksem – nasz numer 012-66-22-816 lub e-mailem na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Krakowie potwierdzi przyjęcie zgłoszenia.

 

Cena uczestnictwa: 330 zł za uczestnika. Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia prosimy przelać do dnia 01 czerwca 2014 r. opłatę za uczestnictwo na konto:

 

Urząd Dozoru Technicznego, ul. Szczęśliwicka 34, 02-353 Warszawa,

Bank Handlowy w Warszawie S.A.,

nr konta: 78 1030 1032 0000 0000 3440 9439.

 

Istnieje możliwość rezerwacji noclegu za dodatkową opłatą po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem. Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o uczestniczeniu w seminarium wydane przez UDT i PTS. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.udt.gov.pl lub pod numerem tel. 012-66-22-817.

Seminarium "Zaawansowane rozwiązania w spawalnictwie", AGH w Krakowie.

 

Zostaliśmy zaproszeni przez  Studenckie Koło Naukowe Metaloznawców działające przy Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie do wzięcia udziału w seminarium "Zaawansowane rozwiązania w spawalnictwie". Spotkanie organizował  dr inż. Grzegorz Michta, któremu dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie tego udanego spotkania. Seminarium odbyło się 15 kwietnia 2014 na AGH w Krakowie.

W pierwszej części wygłoszono następujące referaty:

 

· Prof. dr hab. inż. Edmund Tasak, AGH – Wybrane problemy, przy eksploatacji konstrukcji spawanych w podwyższonych temperaturach

· Dr inż. Tomasz Kik, PŚl – Analiza numeryczna procesów spawania jako wsparcie techniczne projektowania

· Mgr inż. Kamila Zdrodowska, PCz – Etyka zawodowa w teorii i praktyce

 

W drugiej części seminarium zaproszone firmy miały okazję zaprezentować  w teorii i praktyce wybrane nowości ze swojej oferty. Firmę Rywal-RHC reprezentował mgr inż. Wojciech Wierzba, który wygłosił referat pt.  Nowości w ofercie firmy Lorch Niemcy - monitoring spawalniczy i spawarka z zasilaniem akumulatorowym.

 

W części praktycznej dla poszczególnych grup studentów pokazaliśmy procesy specjalne dla metody MIG (SpeedUp, SpeedRoot i SpeedPulse), monitoring Q-Data a także najnowsze rozwiązania firmy Lorch dla spawania metodą TIG.

Uczestnicy otrzymali od nas komplet materiałów nt. prezentowanych rozwiązań.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:


foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12

UWAGA! - Zmiana adresu oddziału w Poznań

 

Szanowni Klienci, firma RYWAL-RHC pragnie poinformować o zmianie lokalizacji siedziby Oddziału RYWAL-RHC Poznań.

 

Od 28 kwietnia 2014, oddział firmy zostanie przeniesiony na adres:

 

ul. Romana Maya 1/12
61-371 Poznań

Zapraszamy do nowego oddziału.

 

 

 

Spoinomierze ze świadectwem wzorcowania!

Informujemy, iż w naszej ofercie znajdują się spoinomierze ze świadectwem wzorcowania Okręgowego Urzędu Miar. W przypadku pytań lub zapotrzebowania, zapraszamy do kontaktu.

 

Pobierz katalog (PDF)   Katalog on-line

 

 

Targi STOM-TOOL 2014 w Kielcach

W dniach 26-28 marca w Kielcach, odbędą się VII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska D-60, na którym pokażemy fragment naszej bogatej oferty z zakresu systemów zrobotyzowanych oraz techniki zamocowań.

 

Na stoisku zaprezentujemy roboty przemysłowe YASKAWA MOTOMAN, urządzenia spawalnicze do automatyki SKS WELDING SYSTEMS oraz zespoły obróbcze SUHNER, a z tematyki techniki zamocowań zaprezentujemy Państwu profesjonalne narzędzia magnetyczne MAGSWITCH oraz stoły montażowo-spawalnicze z szeroką gamą osprzętu dodatkowego firmy DEMMELER.

 

Serdecznie zapraszamy

 

Więcej informacji o targach:

http://www.targikielce.pl/index.html?k=stom_tool&s=info_zwiedz

 

RYWAL-RHC mecenasem sztuki

Firma RYWAL-RHC od kilku lat wspieramy twórczość Pani Anny Wysockiej. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z twórczością Pani Anny, gdyż stanowi ona ciekawe połączenie sztuki współczesnej z technologiami przemysłowymi. 

 

Z Panią Anną mieliśmy okazję tworzyć m.in. nasze stoisko podczas targów Schweissen und Schneiden 2013 w Essen.

 

Linki dodatkowe:

http://www.rywal.com.pl/polish.news.1505b1.1

http://www.rywal.com.pl/polish.news.225737.1

 

 

O Artystce:

 

Anna Wysocka, urodzona 9 czerwca 1975r., studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. L. Wolskiego i z rysunku w pracowni prof. K. Candera w 1999r., adiunkt w Zakładzie Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Tworzy obiekty w technice własnej; wykorzystuje stal oraz elementy gotowe. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

gsm.: +48 502 762 713

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.annawysocka.com.pl

 

Galeria:

 










   

TÜV NORD Polska Sp. z o.o. zaprasza Państwa na szkolenie:

„Egzaminowanie spawaczy i operatorów – nowe wytyczne norm PN-EN ISO 9606-1 oraz PN-EN ISO 14732”.

 

Szkolenie odbędzie się w dniach:

20.03.2014r – Katowice

24.03.2014r – Warszawa

25.03.2014r – Lublin

26.03.2014r – Rzeszów

01.04.2014r – Poznań

02.04.2014r – Bydgoszcz

03.04.2014r – Gdańsk

08.04.2014r – Wrocław

09.04.2014r – Łódź

10.04.2014r – Szczecin

 

Formularz zgłoszeniowy
Informacje o szkoelniu

 

Serdecznie zapraszamy

 

Steel Fab 2014 - Targi obróbki stali w Dubaju - podsumowanie

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie stoiska naszej spółki RME MIDDLE EAST FZCO podczas targów STEEL FAB 2014 w Dubaju. Mamy nadzieję, że nasi doradcy handlowi odpowiedzieli na wszelkie Państwa pytania, a nawiązane kontakty pozwolą nam rozwinąć dlaszą współpracę.

 

 

 

Steel Fab 2014 - Targi obróbki stali w Dubaju

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszej spółki RME MIDDLE EAST FZCO podczas tegorocznej edycji targów STELL FAB, które odbędą się  w dniach 20-23 stycznia 2014 w Centrum Targowym Sharjah, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Czekamy na Państwa na stoisku nr 1130 w hali nr 4.

 

 

Kartka Świąteczna 2013

 

Szanowni Państwo, jak co roku, postanowiliśmy zrezygnować z wysyłki kartek świątecznych za pośrednictwem poczty, a kwotę zaoszczędzoną w ten sposób przekażemy podczas 22. FINAŁU WOŚP, który odbędzie się 12 stycznia 2014r.

 

Wszystkim Klientom oraz kooperantom życzymy wesołych Świąt Bożego narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku, a także wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

 

5-cio lecie RIVAL SVARKA - spółki córki z Białorusi

Miło nam poinformować , że nasza firma RIVAL SVARKA z Mińska obchodziła piąte urodziny.  W listopadzie 2008 roku otworzyliśmy oddział na Białorusi. Zaczynaliśmy w minimalnym 3 osobowym składzie, a po pięciu latach zatrudniamy w RIVAL SVARKA  już 13 osób. Dzięki wysiłkowi wszystkich pracowników  jesteśmy rozpoznawalnym i liczącym się na Białorusi dystrybutorem spawalnictwa.

Gratulujemy Załodze i życzymy sukcesów.

 

Galeria zdjęć:

 

 

UWAGA! - Zmiana adresu oddziału w Szczecinie

 

Szanowni Klienci, firma RYWAL-RHC pragnie poinformować o zmianie lokalizacji siedziby Oddziału RYWAL-RHC Szczecin.

 

Od 2 grudnia 2013, oddział firmy zostanie przeniesiony na adres:

 

ul. Welecka 22E
72-006 Mierzyn k. Szczecina

 

Zapraszamy do nowego oodziału.

 

Prosimy o kontakt pod numerami telefonów:

 

Biuro: 609 061 048

Dział handlowy: 693 296 615

 

Targi Schweissen & Schneiden w Essen w Niemczech - podsumowanie

 

W dniach  16-21 września 2013 Grupa RYWAL-RHC wzięła udział w Międzynarodowych Targach Spawalnictwa, Schweissen und Schneiden 2013, które raz na 4 lata odbywają się w Essen w Niemczech.  Jest to największa impreza branży spawalniczej na całym świecie. Udział w niej wzięło blisko 1000 wystawców z ok. 40 państw, a targi odwiedziło blisko 55000 gości z ponad 100 krajów.

 

Uczestnictwo Grupy RYWAL-RHC w targach było konsekwencją globalnego zasięgu firmy, natomiast celem było pozyskanie nowych kontaktów handlowych na całym świecie, promocja własnej marki MOST® a także spotkanie z Klientami  z krajów gdzie RYWAL-RHC posiada już własne oddziały: Polski, Słowacji, Litwy, Białorusi, Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich a także z Klientami z innych krajów obsługiwanych przez Dział Eksportu firmy RYWAL-RHC.

 

Podczas tej edycji targów postanowiliśmy w dość nietuzinkowy sposób zaprezentować zarówno naszą firmę jak i przede wszystkim naszą szeroką ofertę produktów pod własną marką MOST®. We współpracy z toruńską artystką Anna Wysocką powstał bardzo odważny i nowatorski projekt pod nazwą MOST WELDING GALLERY, tj. galeria sztuki, celem której było ukazanie przenikania się świata przemysłu ze światem sztuki nowoczesnej. Eksponatami tej galerii stało się szeroko pojęte spawalnictwo z asortymentu marki MOST®, tj.: materiały i urządzenia spawalnicze, osprzęt do spawania i cięcia gazowego, środki chemii technicznej, osprzęt BHP oraz materiały szlifierskie, a także prace Anny Wysockiej, które wzbudziły ogromne zainteresowanie nie tylko wśród zwiedzających, ale także wśród wystawców i organizatorów.

 

Efektem imprezy było nawiązanie kilkuset kontaktów handlowych, przeprowadzenie licznych  rozmów dotyczących  możliwości współpracy w naszej branży oraz dyskusje o kierunkach dalszego rozwoju rynku spawalniczego. 

Niezmiernie pomocnym narzędziem w tym zakresie, okazał się nowy Katalog "SPAWALNICTWO I SZLIFIERSTWO" 2013, będący największym katalogiem branży spawalniczej w całej Europie, a którego wydanie zbiegło się z imprezą targową w Essen.

 

Udział Grupy RYWAL-RHC w tak ogromnym organizacyjnie przedsięwzięciu, jakim były targi w Essen, potwierdza wciąż aktualną pozycję lidera na krajowym rynku spawalniczym, oraz bardzo mocną pozycję na rynku europejskim, wypracowaną poprzez systematyczny rozwój firmy RYWAL-RHC nieprzerwanie od ponad 20 lat działalności.

 

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenia naszego stoiska i zapraszamy do współpracy.

 

 

Galeria zdjęć:

 

Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

TÜV NORD Polska Sp. z o.o.  - Szkolenie: „Kontrola robót spawalniczych”.

TÜV NORD Polska Sp. z o.o. zaprasza Państwa na szkolenie: „Nadzory wykonawstwa zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji stalowych”,

 

05.11.2013r. Gdańsk

06.11.2013r. Bydgoszcz

07.11.2013r.Szczecin

19.11.2013r. Warszawa


Szkolenie dedykowane jest osobom nadzorującym wykonywanie prac spawalniczych oraz posiadającym wiedzę z zakresu oceny jakości złączy spawanych według obowiązujących norm. Cel szkolenia: Zapoznanie uczestników z postępowaniem podczas kontroli robót spawalniczych począwszy od analizy projektu, dobór odpowiednich materiałów podstawowych i dodatkowych do spawania, planowanie procesu spawalniczego, sprawdzenie podwykonawców, poprzez prace

przygotowawcze oraz spawanie konstrukcji i kończąc na kontroli wykonania, niezbędnych badaniach i odbiorze końcowym wraz z wystawieniem odpowiednich dokumentów.

 

 

Koszt szkolenia:

Koszt szkolenia wynosi 550zł netto za osobę (zw z VAT) i obejmuje materiały szkoleniowe, uczestnictwo w zajęciach programowych, Zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu, obiad podczas szkolenia oraz przerwy kawowe.

 

Zapraszamy do udziału w szkoleniu.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na nr faxu 32 786 46 01 lub e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. najpóźniej do 15.11.2013

 

Do pobrania:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i INFORMACJE DODATKOWE.pdf

 

 

TÜV NORD Polska Sp.z o.o.

Tel 32 786 46 70

fax 32 786 46 07

www.tuv-nord.pl

TÜV NORD Polska Sp. z o.o.  - Szkolenie: „Wyzwania nowoczesnej produkcji. Nowe rynki. III KONFERENCJA TECHNICZNA 2013”.

 

 

TÜV NORD Polska Sp. z o.o. zaprasza Państwa na szkolenie: „Nadzory wykonawstwa zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji stalowych”,


Adresatami konferencji są dyrektorzy, kierownicy jak i specjaliści z obszaru produkcji, którzy zmagają się z wyzwaniami dnia codziennego oraz myślą o rozwoju i doskonaleniu procesów wytwórczych.

 

Celem konferencji jest prezentacja uczestnikom możliwości rozwoju i zdobywania nowych rynków, wymiana doświadczeń i nawiązywanie relacji biznesowych.

 

Na konferencji przedstawimy Państwu prezentacje dotyczące, m.in.

■ spawalnictwa

■ wytwarzania i montażu

■ zarządzania procesem produkcyjnym

■ kierunków rozwoju przemysłu

 

 

 

 

 

Koszt szkolenia:

Koszt szkolenia wynosi 1290zł za osobę netto (+23% VAT).

 

Zapraszamy do udziału w szkoleniu.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na nr faxu 32 786 46 01 lub e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. najpóźniej do 15.11.2013

 

Do pobrania:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i INFORMACJE DODATKOWE.pdf

 

 

TÜV NORD Polska Sp.z o.o.

Tel 32 786 46 70

fax 32 786 46 07

www.tuv-nord.pl

Sztuka i ciekawostki - Targi SuS 2013 w Essen, Niemcy

 

Z przyjemnością informujemy, że nasze stoisko zostało wyróżnione podczas tej edycji targów SuS 2013, w Essen.

 

Cieszymy się bardzo, że śmiała koncepcja połączenia sztuki nowoczesnej oraz produktów przemysłowych najwyższej jakości, okazała się bardzo ciekawym połączeniem.

 

W tym miejscu, chcielibyśmy podziękować Pani Annie Wysockiej, za współpracę nad tworzeniem tej koncepcji oraz użyczenie nam swoich prac na nasze stoisko.

 

 

 

Targi Schweissen und Schneiden w Essen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów Schweissen und Schneiden, które odbędą się w dniach 16-21 września 2013 w Essen, Niemcy.

 

Nasze stoisko podczas tej edycji targów Schweissen und Schneiden przybierze formę galerii sztuki, MOST Welding Gallery, która dzięki pracom toruńskiej artystki Anny Wysockiej oraz produktów pod marką MOST, przeniesie Państwa w świat sztuki nowoczesnej.

 

Godziny otwarcia targów:

Poniedziałek 16.09.2013 - Piątek 20.09.2013, godz: 9 - 18

Sobota 21.09.2013, godz: 9-16

 

Więcej informacji:

http://www.schweissen-schneiden.com/

 

Serdecznie zapraszamy


TÜV NORD Polska Sp. z o.o.  - Szkolenie: „Nadzory wykonawstwa zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji stalowych”.

 

 

TÜV NORD Polska Sp. z o.o. zaprasza Państwa na szkolenie: „Nadzory wykonawstwa zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji stalowych”,

17.09.2013 w Gdańsku,

18.09.2013r. w Bydgoszczy,

19.09.2013 w Poznaniu.

 

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat wymagań norm zharmonizowanych dotyczących ochrony antykorozyjnej:

- EN ISO 12944 za pomocą powłok malarskich

- EN ISO 1461 za pomocą powłok cynkowych z uwzględnieniem kryteriów odbioru powłok antykorozyjnych.

 

Tematyka szkolenia:

1. Wprowadzenie

– Scharakteryzowanie zakresu poszczególnych arkuszy norm EN ISO 12944 oraz rozdziałów normy EN ISO 1461

- zwrócenie uwagi na najważniejsze wymagania ( punkty) norm, których zachowanie gwarantuje prawidłowe wykonanie powłoki antykorozyjnej

 

2. Omówienie arkusza 7 normy EN ISO 12944- ze zwróceniem uwagi na:

- wymagane kwalifikacje wykonawców powłok antykorozyjnych

- stan przygotowania powierzchni do malowania wg EN IOS 8504

- kontrole materiałów malarskich

- kontrole wykonawstwa konstrukcji (dostawa, warunki aplikacji powłok malarskich

- kontrola jakości prac

- powierzchnie referencyjne

- dokumentacja jakościowa

 

3. Omówienie normy EN ISO 1461-ze zwróceniem uwagi na:

- kwalifikacje oraz możliwości gabarytowe ocynkowni

- ustalenia wstępne pomiędzy dostawcą konstrukcji a ocynkownią

- kontrole wykonawstwa konstrukcji ( stan dostawy, warunki aplikacji powłoki cynkowej)

- kontrola jakości prac

- powierzchnie referencyjne

- dokumentacja jakościowa

 

4.Omówienie najważniejszych aspektów oceny wyglądu powłok antykorozyjnych podczas nadzorów

- wymagania dotyczące wyglądu powłok

- wymagania dotyczące miejsc oceny powłoki

- przykłady wad powłok: możliwe do usunięcia, niedopuszczalne

 

5. Omówienie najważniejszych aspektów oceny grubości powłok

- metody pomiary grubości

- wybór miejsc wykonania pomiarów

- próby reprezentacyjne

- interpretacja wyników pomiarów wg. EN ISO 12944-5 oraz EN ISO 1461

- przykłady pomiarów grubości podczas nadzorów wykonawstwa zabezpieczenia antykorozyjnego

 

6. Zabezpieczenie gotowych elementów na czas transportu konstrukcji na miejsce montażu- omówienie prawidłowego podejścia do zagadnienia

 

7. Dokumentacja jakościowa- zapisy pomiarów ( grubości, wilgotności, temperatury, czasu suszenia) na poszczególnych elementach i etapach oraz ich wymagany zakres.

 

Koszt szkolenia:

Koszt szkolenia wynosi 550zł za osobę netto (+23% VAT) i obejmuje materiały szkoleniowe, uczestnictwo w zajęciach programowych, zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu, obiad podczas szkolenia oraz przerwy kawowe.

 

Zapraszamy do udziału w szkoleniu.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Do pobrania:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.doc

 

INFORMACJE.pdf

 

TÜV NORD Polska Sp.z o.o.

Tel 32 786 46 70

fax 32 786 46 07

www.tuv-nord.pl

Targi ITM 2013 w Poznaniu - podsumowanie

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszych stoisk podczas targów ITM w Poznaniu.

Było nam bardzo miło gościć Państwa na naszych stoiskach.

 

Poniżej załączamy galerię zdjęć.

 


Galeria zdjęć:

 

V Warmińsko-Mazurska Biesiada Spawalnicza w Olsztynie 13.06.2013

V Warmińsko-Mazurskie Sympozjum Spawalnicze - RYWAL Welding Tour połączone z V Warmińsko-Mazurską Biesiadą Spawalniczą.

 

Firma RYWAL-RHC wspólnie z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim oraz firmą LINDE GAZ po raz piąty podjęła się organizacji sympozjum połączonego z wystawą najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, skierowaną do przedstawicieli przemysłu. W tym roku odbyło się ono na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ponowne spotkanie stało się możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników firm RYWAL-RHC i LINDE GAZ, a także życzliwości dr hab. inż. Tomasza Lipińskiego, profesora UW-M, kierownika Katedry Technologii Materiałów i Maszyn Wydziału Nauk Technicznych oraz zaangażowanych w organizację spotkań od ich zarania panów dr inż. Krzysztofa Dutki i dr inż. Jana Stabryły.


Przewodnim hasłem sympozjum w Olsztynie towarzyszącym mu od pierwszej edycji jest „Partnerstwo nauki i biznesu”. Formuła ta sprzyja aktywizacji kontaktów ludzi przemysłu i nauki z regionu Polski północno-wschodniej.

 

W imieniu organizatorów składamy podziękowania sponsorom sympozjum, firmom: INTEGRATOR-RHC, ABICOR BINZEL, ECKERT, ESAB, LINCOLN ELECTRIC, FEIN, 3M, MANULIFT, VETTER KRANTECHNIK, TRACTEL I URZĘDOWI DOZORU TECHNICZNEGO.

Spotkanie w imieniu organizatorów otworzył mgr inż. Henryk Sawko – Grupa RYWAL-RHC.

Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania szeregu referatów oraz obejrzenia wielu prezentacji branżowych nowoczesnych rozwiązań stosowanych w spawalnictwie, przy termicznym i mechanicznym cięciu materiałów, a także zapoznania się z zagadnieniami związanymi z obróbką powierzchni i bezpieczeństwem pracy.

Wśród referatów szczególną uwagę zwróciły wystąpienia:
- dr inż. Jana Stabryły o zastosowaniu badań nieniszczących w ocenie jakości konstrukcji spawalniczych,

- dr inż. Krzysztofa Dutki opisujące wykorzystanie badań niszczących w ocenie złączy spawanych,

- mgr inż. Wojciecha Wierzby przedstawiającego monitoring spawalniczy Q-DATA zastosowany do urządzeń LORCH,

- mgr inż. Jerzego Brońka na temat certyfikacji personelu spawalniczego.

 

W czasie prezentacji praktycznych bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska następujących firm: RYWAL-RHC MOST®, INTEGRATOR-RHC – MOTOMAN YASKAWA, ESAB, ABICOR-BINZEL, FEIN, LORCH, LINCOLN ELECTRIC, MAGSWITCH, DEMMELER, SUHNER, MEP, PLATFORMY FILTROWENTYLACYJNEJ, LINDE GAZ, ECKERT, KOIKE, VETTER KRANETECHNIK i TRACTEL. Na stoiskach firmy RYWAL-RHC można było zapoznać się z ofertą autoryzowanego serwisu urządzeń spawalniczych, przecinarek plazmowych i zgrzewarek, z możliwością automatyzacji procesów spawalniczych, właściwościami polskiego pomiedziowanego i niepomiedziowanego drutu spawalniczego wytwarzanego w gatunkach G3Si1 i G4Si1,  konfekcjonowanego w pełnym zakresie średnic na szpulach lub w beczkach w zakładach RYWAL-RHC w Łącku.  Odnotowania wymaga również szerokie zainteresowanie uczestników materiałami szlifierskimi marki MOST produkowanymi w zakładach w Mszanie należących do Grupy RYWAL-RHC.

W trakcie prezentacji technicznych zostały przeprowadzone konkursy na najlepszego spawacza wśród spawalników. Laureaci zostali wyróżnieni pucharami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.


Po trudach sympozjum na uczestników czekała część artystyczna połączona z poczęstunkiem. Występ zespołu „Shantaż” nad wodami jeziora Kortowskiego podkreślił urok kampusu uniwersyteckiego jako miejsca nauki, pracy i wypoczynku.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem - liczba ponad 150 uczestników stanowi dla nas zachętę do kontynuacji cyklu w kolejnych latach.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności naszym Klientom za przybycie i czynny udział w spotkaniu!

 

 

RYWAL-RHC

 

 

 

Galeria zdjęć:

 

photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo

V Warmińsko-Mazurska Biesiada Spawalnicza w Olsztynie 13.06.2013

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w V Warmińsko-Mazurskim Sympozjum Spawalniczym połączonym z Biesiadą Spawalniczą w Olsztynie, organizowanym przez firmęRYWAL- RHC Sp. z o.o, Linde Gaz Polska oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, które odbędzie się 13 czerwca 2013 na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Przystani Kortowskiej w Olsztynie.

 



Pełen tekst zaproszenia (pdf)

 

Serdecznie zapraszamy

 

Spotkanie spawalnicze w Częstochowie

 

W dniu 25.05.2013. w Zakładzie Spawalnictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej odbyło się Spotkanie Spawalnicze. Organizatorem była Politechnika Częstochowska i firma RYWAL-RHC Sp. z o.o. oddział Częstochowa. W czasie spotkania pan dr. Inż. Marek Węglowski wygłosił wykład „Nowoczesne technologie spajania konstrukcji stalowych - Ocena wydajności spawania w nowoczesnych odmianach metody MAG”. Następnie w Laboratorium Spawalnictwa odbyła się prezentacja praktyczna urządzeń spawalniczych marki LORCH, prezentację przeprowadził pan Dariusz Rychlewski. Zaprezentowana tematyka wzbudziła duże zainteresowanie wśród licznych uczestników oraz żywą dyskusję. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki uprzejmości pana dr inż. Jan Plewniak - Kierownik Zakładu Spawalnictwa. Pragniemy również podziękować panu dr inż. Robertowi Bęczkowskiemu za czynny udział w zorganizowaniu spotkania.

 

 

Galeria zdjęć:

 


 

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

Spotkanie Spawalnicze w Bornym Sulinowie 24.05.2013

Kolejna impreza z cyklu RYWAL-RHC Welding Tour ciesząca się ogromnym powodzeniem to

Spotkanie Spawalnicze – Borne Sulinowo 2013

 

Spotkanie Spawalnicze zostało zorganizowane 24 maja  przez oddziały firmy RYWAL-RHC w Bydgoszczy i Koszalinie. Miejscem tegorocznego spotkania była MARINA w Bornym Sulinowie, miejscowości, w której można poznać historię byłych baz sowieckich, rozmieszczonych na terytorium Polski.

 

Spotkanie zostało podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną.

Spotkanie rozpoczął prezes firmy RYWAL-RHC pan Mariusz Gren oraz dyrektor oddziału Bydgoszcz i Koszalin pan Wojciech Wieczorek.

 

W części pierwszej, firmy posiadające stoiska przedstawiały swoje wyroby oraz innowacyjne rozwiązania. W wystąpieniu firmy RYWAL-RHC pan Wojciech Wierzba przedstawił nowoczesne urządzenia spawalnicze LORCH, pan Michał Wińcza zagadnienia związane z procesem spawania pod topnikiem, pan Grzegorz Stupak zaprezentował asortyment produkowany w fabryce drutu spawalniczego RYWAL-RHC w Łącku oraz pan Jacek Borowiec zaprezentował nowe ubrania spawalnicze MOST. Ponadto uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania wielu wystąpień przedstawicieli partnerów handlowych Rywal-RHC.

 

Podczas praktycznej części spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z materiałami i urządzeniami spawalniczymi i szlifierskimi, środkami chemii technicznej, urządzeniami do cięcia i spawania gazowego, środkami ochrony pracy, automatyzacją i robotyzacją procesów spawania oraz materiałami i urządzeniami do lutowania. Zaprezentowana została również cała gama elektronarzędzi, kompresorów, przecinarek i pił taśmowych oraz urządzeń dźwignicowych.

 

W wystawie wzięły udział firmy: INTEGRATOR-RHC, ABICOR BINZEL, ECKERT, LINDE GAZ, 3M, PS TRADING, ESAB, VETTER, WALTER, KLINGSPOR, FEIN, AGREGATY FOGO, UNIVET, TUV NORD, HONSBERG, DESTACO i POMET.

Również tradycyjna biesiada sprzyjała wymianie poglądów pomiędzy uczestnikami Spotkania Spawalników. Organizatorzy zadbali ponadto o dodatkowe atrakcje - uczestnicy mogli przeprawić się przez jezioro w amfibii wojskowej i przejechać się wojskowymi pojazdami.

 

Duża liczba gości (ponad 150 osób) świadczy o ogromnym zainteresowaniu tematyką spawalniczą i nie tylko. Jednocześnie jest to dla organizatorów największa nagroda za trud włożony w przygotowanie RYWAL WELDING TOUR i napawa optymizmem przed organizacją kolejnych spotkań. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że udział w imprezie oraz spotkanie z producentami pozwoli klientom lepiej poznać ofertę oraz umożliwi rozszerzenie współpracy.

 

Serdecznie dziękujemy Klientom za przybycie i Partnerom za czynny udział w organizacji imprezy!

 

RYWAL-RHC

 

 

Galeria zdjęć:

 

photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo

Targi ITM 2013 w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk podczas targów ITM, które odbędą się w dniach 4-7 czerwca 2013 r. w Poznaniu.

 

Będziemy obecni w dwóch pawilonach:

 

 

MACH-TOOL, pawilon 5A, stoisko nr 1

Technika zamocowań oraz cięcie gazowe, zaprezentujemy:

 

DEMMELER - Stoły montażowo-spawalnicze

MAGSWITCH - Uchwyty magnetyczne

DE-STA-CO - Ręczne zaciski montażowe

KOIKE - Urządzenia do cięcia gazowego

 

 

WELDING, pawilon 3A, stoisko nr 31

Systemy zrobotyzowane, zaprezentujemy:

 

YASKAWA - Systemy zrobotyzowane MOTOMAN 

SKS WELDING SYSTEMS - Uchwyty spawalnicze oraz podajniki drutu do systemów zrobotyzowanych

DEPRAG - Narzędzia pneumatyczne

 

 

 

Serdecznie zapraszamy


Spotkanie Spawalnicze w Bornym Sulinowie 24.05.2013

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniu Spawalniczym organizowanym przez firmę RYWAL- RHC Sp. z o.o, które odbędzie się 24 maja 2013 w pięknie usytuowanym ośrodku MARINA, nad brzegiem jeziora Pile w Bornym Sulinowie.

 



Pełen tekst zaproszenia (pdf)

 

Serdecznie zapraszamy

 

Targi ITM 2013 w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk podczas targów ITM, które odbędą się w dniach 4-7 czerwca 2013 r. w Poznaniu.

 

Będziemy obecni w dwóch pawilonach:

 

 

MACH-TOOL, pawilon 5A, stoisko nr 1

Technika zamocowań oraz cięcie gazowe, zaprezentujemy:

 

DEMMELER - Stoły montażowo-spawalnicze

MAGSWITCH - Uchwyty magnetyczne

DE-STA-CO - Ręczne zaciski montażowe

KOIKE - Urządzenia do cięcia gazowego

 

 

WELDING, pawilon 3A, stoisko nr 31

Systemy zrobotyzowane, zaprezentujemy:

 

YASKAWA - Systemy zrobotyzowane MOTOMAN 

SKS WELDING SYSTEMS - Uchwyty spawalnicze oraz podajniki drutu do systemów zrobotyzowanych

DEPRAG - Narzędzia pneumatyczne

 

 

 

Serdecznie zapraszamy


Spotkanie Spawalnicze w Bornym Sulinowie 24.05.2013

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniu Spawalniczym organizowanym przez firmę RYWAL- RHC Sp. z o.o, które odbędzie się 24 maja 2013 w pięknie usytuowanym ośrodku MARINA, nad brzegiem jeziora Pile w Bornym Sulinowie.

 



Pełen tekst zaproszenia (pdf)

 

Serdecznie zapraszamy

 

Spotkanie Spawalnicze - Konin, Łódź, Poznań 17.05.2013

Kolejna impreza z cyklu RYWAL-RHC Welding Tour ciesząca się ogromnym powodzeniem to Spotkanie Spawalnicze – Mikorzyn 2013

 

Spotkanie Spawalnicze zostało zorganizowane 17 maja  przez oddziały firmy RYWAL-RHC w Koninie, Poznaniu i Łodzi. Miejscem spotkania był Ośrodek WITYNG w Mikorzynie nad malowniczym jeziorem.

 

Spotkanie zostało podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną.

Spotkanie rozpoczęli dyrektorzy oddziałów zaangażowani w organizację: pan Tomasz Laskowski – dyrektor oddziału Konin, pan Sławomir Berkowski – dyrektor oddziału Poznań oraz pan Marek Faliszewski – dyrektor oddziału Łódź.

 

W części pierwszej, firmy posiadające stoiska przedstawiały swoje wyroby oraz innowacyjne rozwiązania. W wystąpieniu firmy RYWAL-RHC pan Grzegorz Stupak zaprezentował asortyment produkowany w fabryce drutu spawalniczego RYWAL-RHC w Łącku oraz pan Jacek Borowiec zaprezentował nowe ubrania spawalnicze MOST. Ponadto uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania wielu wystąpień przedstawicieli partnerów handlowych Rywal-RHC.

 

Podczas praktycznej części spotkania zaprezentowane zostały: urządzenia spawalnicze, plazmowe, osprzęt gazowy, gazy techniczne, systemy instalacji, urządzenia szlifierskie, urządzenia do transportu bliskiego, urządzenia do cięcia termicznego CNC, chemia techniczna, przecinarki półautomatyczne, przecinarki taśmowe, stoły montażowo - spawalnicze, filtrowentylacja, BHP, pneumatyka, automatyka, robotyka, materiały spawalnicze, giętarki. Można było skorzystać z konsultacje ze specjalistami i sprawdzić swoje umiejętności na prezentowanych urządzeniach.

 

W wystawie wzięły udział firmy: INTEGRATOR-RHC, ABICOR BINZEL, ECKERT, LINDE GAZ, 3M, ESAB, VETTER, WALTER, FEIN, TUV NORD, HONSBERG, DESTACO, INGERSOL i POMET.

 

Po prezentacjach był czas na biesiadę, która sprzyjała wymianie poglądów pomiędzy uczestnikami Spotkania Spawalników. Organizatorzy zadbali ponadto o dodatkowe atrakcje w plenerze.

 

Duża liczba gości (ponad 150 osób) świadczy o ogromnym zainteresowaniu tematyką spawalniczą i nie tylko. Jednocześnie jest to dla organizatorów największa nagroda za trud włożony w przygotowanie RYWAL WELDING TOUR i napawa optymizmem przed organizacją kolejnych spotkań. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że udział w imprezie oraz spotkanie z producentami pozwoli klientom lepiej poznać ofertę oraz umożliwi rozszerzenie współpracy.

 

Serdecznie dziękujemy Klientom za przybycie i Partnerom za czynny udział w organizacji imprezy!

 

RYWAL-RHC

 

 Galeria zdjęć:

 

 

photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo

 

Lista 500 - Największe Polskie Firmy


   Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że firma RYWAL-RHC została umieszczona w sztandarowym rankingu Rzeczpospolitej, Liście 500 Największych Polskich Firm.


Lista 500 publikowana jest corocznie przez dziennik „Rzeczpospolita" i prezentuje największe firmy w naszym kraju.

 

W tegorocznym rankingu uplasowaliśmy się na 497 miejscu.

 

 

 

Od kilku lat oferujemy wyroby z naszymi znakami handlowymi: MOST, GOLD, ITM i ITS.
Produkty z naszym logo produkowane są w naszych zakładach produkcyjnych lub pod naszym nadzorem przez znane firmy krajowe i zagraniczne.

Marka MOST, GOLD, ITM i ITS oznacza:

  • Udział w tworzeniu produktu
  • Kontrolowaną, wysoką jakość wyrobu
  • Własności zgodne z wymogami Klientów, określone na podstawie wieloletniego doświadczenia i znajomości rynku
  • Łatwą identyfikację oraz szeroką dostępność produktu
  • Gwarancje wieloletniej ciągłości dostaw z zachowaniem tej samej jakości


Polityka jakości marki MOST, GOLD, ITM i ITS:

  • Zgodność z obowiązującymi normami i przepisami
  • Własne laboratorium badań technicznych
  • Audyt dostawców


Ogólnopolska sieć serwisowa

Chcesz zapoznać się z produktami pod naszymi znakami towarowymi - przejdź do zakładki Produkty

Chcesz zapoznać się z katalogami lub ulotkami przedstawiającymi nasze produkty - przejdź do zakładki Multimedia