vetter
img

Żurawie słupowe → Czytaj więcej

Żurawie słupowe

Wysokość słupa oraz długość ramienia dopasowywana do warunków istniejących w hali.

Możliwość zastosowania na zewnątrz.

Malowanie najwyższej jakości w oparciu o kategorię korozyjności C2.

Więcej informacji

img

Wciągarki bramowe i suwnice → Czytaj więcej

Wciągarki bramowe i suwnice

Dopasowanie urządzenia do warunków na hali.

Możliwość zastosowania na zewnątrz.

Malowanie najwyższej jakości w oparciu o kategorię korozyjności C2.

Więcej informacji

img

Wciągniki elektryczne SiXX → Czytaj więcej

Wciągnik łańcuchowy elektryczny ELECTROLIFT® SiXX

    Z lekkiego odlewu aluminiowego, przystosowane do żurawi obrotowych oraz systemów suwnicowych PROFI.

    Kaseta sterująca z połączeniem wtykowym oraz linką zabezpieczającą przed wyrwaniem, ochrona IP 65, wbudowane sterowanie ochronne 24 V.

Więcej informacji

img

Modułowy system suwnic ErgoLine → Czytaj więcej

Modułowy system suwnic ErgoLine®

Dwuszynowy, lekki portal idealny do połączenia większej ilości stanowisk pracy.

Bezstopniowo regulowane wsporniki w szybki sposób są przymocowane do podpór i zapewniają łatwy montaż za pomocą dynamicznych kotew, co eliminuje skomplikowaną pracę fundamentową

Więcej informacji

img

Urządzenia do obracania ROTOMAX → Czytaj więcej

Urządzenia do obracania dużych elementów i konstrukcji ROTOMAX®

Bezpieczne i łatwe obracanie ciężkich i niewygodnych elementów bez ryzyka uszkodzenia i wypadku.

Obracany element może zostać zatrzymany w dowolnej pozycji, co umożliwia łatwy i bezpieczny montaż dodatkowych elementów do niewygodnej w dostępie podnoszonej konstrukcji.

Więcej informacji

img

Żurawie montowane do ściany → Czytaj więcej

Żurawie montowane do ściany

Wysokość słupa oraz długość ramienia dopasowywana do warunków istniejących w hali.

Możliwość zastosowania na zewnątrz.

Malowanie najwyższej jakości w oparciu o kategorię korozyjności C2.

Więcej informacji

img

Mobilny żuraw MOBILUS MOB → Czytaj więcej

Mobilny żuraw słupowy MOBILUS MOB

Dzięki zintegrowanej podstawie MOBILUS jest zawsze samowystarczalny, tak więc nie wymaga mocowania do fundamentu, ani nie musi być przytwierdzony do posadzki.

Szybkie, nieskomplikowane przestawianie za pomocą wózka widłowego, suwnicy czy też własnego podwozia (wszystko opcjonalnie).

Wysokość słupa oraz długość ramienia dopasowywana do warunków istniejących w hali.

Więcej informacji

Urządzenia Vetter Krantechnik to niezawodne urządzenia pomocnicze we wszystkich sektorach produkcyjnych

1

Przemysł motoryzyzacyjny Automotive

Optymalizacja procesów produkcyjnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzięki poprawie wewnętrznej logistyki.

2

Przemysł chemiczny

Dźwignice dostosowane do środowisk zagrożonych wybuchem lub agresywnych warunków atmosferycznych - ATEX.

3

Przemysł energetyczny

Prace konserwacyjne przy instalacjach technicznych. Dźwignice spełniają wymagania pracy w środowiskach zagrożonych wybuchem - ATEX.

4

Produkcja okien

Praca z elementami szklanymi, okiennymi i drzwiowymi podczas produkcji lub załadunku wymagają dużej precyzji.

5

Przemysł odlewniczy

Procesy wykończeniowe związane z obracaniem i transportem gotowych detali i skrzyń odlewniczych.

6

Infrastruktura i transport

Idelne rozwiazania dla produkcji, instalacji, konserwacji i napraw.

7

Przemysł maszynowy i instalacji przemysłowych

Ergonomiczne i oszczędne w materiałach procesy, jak i urządzenia pomocnicze przy obsłudze obrabiarek CNC, czy też system suwnicowy wykorzystywany dla połączenia kilku stanowisk.

8

Przemysł przetwórczy

Obsługa maszyn CNC, jako klasyczne urządzenia warsztatowe do pojedynczego stanowiska pracy, do załadunku i rozładunku taśm produkcyjnych lub w przypadku systemów suwnicowych do połączenia większej ilości stanowisk pracy

Klasyfikacja i normy

1

Zgodne z EN 15011

Wszystkie dźwignice wykonane są zgodnie z EN 15011 w klasie podnoszenia (HC) oraz klasie stabilności (S) Klasyfikacja ta określa z uwzględnieniem zmęczenia materiału na ile cykli przewidziane są dźwignice (żywotność).

2

Klasa podnoszenia (HC1-HC4)

Klasa podnoszenia w oparciu o dodatkowe siły przy podnoszeniu i opuszczaniu ładunków jak np. nagłe wyhamowanie lub nieoczekiwane duże przyspieszenie. W zależności, jak często występują takie zjawiska należy dobrać odpowiednio większą klasę podnoszenia

3

Klasa stabilności (S0-S9)

Klasa stabilności w oparciu o częstotliwość użytkowania w jednostce czasu (ilość cykli) oraz udział lekkich, średnich i ciężkich ładunków (zbiorowo) dźwignicy.

vetter 1
vetter 2

Kryteria wyboru żurawia

cobot system

Wysięg

Odległość od najdalszego punktu, do którego dojeżdża wózek wciągnika, pomniejszona o połowę rozmiaru wózka wciągnika – w ten sposób otrzymujemy rzeczywisty wysięg haka pod żurawiem

Warunki pogodowe

Czy system lub jego elementy elektryczne są przystosowane do użytku na zewnątrz?

Całkowita wysokość

Wysokość do najwyższego punktu na żurawiu po jego instalacji. Wszelkie dodatki, takie jak podłączenie elektryczne, należy również rozważyć w celu zapewnienia pełnego potencjału obrotowego i braku przeszkód w przestrzeni pracy żurawia.

Udźwig

Tak jak każda konstrukcja nośna, żuraw również będzie uginał się pod obciążeniem. Ugięcie jest dopuszczalne w zakresie określonym w normie, według której żuraw został wykonany, określającej sztywność konstrukcji. Przykładowo, norma sztywności 1:1000 przewiduje, że dopuszczalne jest ugięcie konstrukcji o 1 mm na każde 1000 mm. Przy czym po zdjęciu obciążenia konstrukcja powinna wrócić do pierwotnych wymiarów. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie producent stosuje kryteria projektowe, które pozwalają na najmniejsze ugięcie, aby nie zakłócać działania żurawia.

Finansowanie

Czy inwestycja jest objęta dofinasowaniem daracją ZUS na poprawę bezpieczeństwa?

Szkolenia

Czy żuraw podlega pod Urząd Dozoru Technicznego?

Prowadzimy szkolenia dla użytkowników sprzedanych przez nas suwnic i żurawii.

Montaż

Czy można łatwo zmontować żuraw aby obniżyć koszty? Lokalizacja będzie również decydować o rodzaju żurawia, który zostanie wybrany, aby zapewnić prawidłowy montaż. Wolnostojące żurawie wymagają fundamentów żelbetowych, które mogą kosztować więcej niż sam żuraw. Jeżeli posadzka na hali ma odpowiednią grubość i jest wykonana z betonu klasy B25 lub C25, można postawić żuraw na posadzce bez wylewania fundamentu, przy użyciu płyty pośredniej, która rozłoży siły działające na posadzkę pod żurawiem na większą powierzchnię.

Wysokość podnoszenia

Odległość od podłogi do haka wciągnika będącego w swoim najwyższym położeniu. Decydując się na określoną wysokość podnoszenia, należy wziąć pod uwagę rozmiar wciągnika, wysokość całkowitą żurawia oraz zachowanie odpowiednich odległości od innych konstrukcji na hali.

Zasilanie

Ile mocy jest potrzebne? Czy moc do obrotu, wózka, wciągnika, czy wszystkich trzech? Jak będzie dostarczane zasilanie? Od dołu czy od góry? Czy wystarczy zasilanie elektryczne, czy akcesoria pracujące pod żurawiem wymagają również zasilania w sprężone powietrze? Czy na wciągniku elektrycznym powinno być gniazdo zasilania np. do zasilenia trawersu podciśnieniowego do transportu blach?

Obrót wysięgnika

Żurawie wolnostojące zapewniają obrót o 360°. Żurawie naścienne zapewniają obrót o 180-200°, a żurawie przegubowe zapewniają obrót o 360° na ramieniu wewnętrznym i zewnętrznym (wolnostojący i montowany na suficie) oraz obrót o 360° na ramieniu zewnętrznym i obrót o 200° na ramieniu wewnętrznym ( naścienny).

System kotwiący VAS2

System VerbundAnker pozwala na bezpośrednie kotwienie żurawia słupowego do posadzki, co jest alternatywą dla tradycyjnego, czasochłonnego osadzania żurawia na fundamencie.

System kotwienia VerbundAnker VAS2 przeznaczony jest dla żurawi obrotowych wielkości małej i średniej.

vas-2-vetter
Alternatywa dla osadzania na fundamencie

Zastosowanie tego systemu pozwala na szybszą i łatwiejszą instalację żurawia, ponieważ nie wymaga ona budowy fundamentu. To oznacza niższe koszty i mniej czasu potrzebnego na realizację projektu.

Prosty demontaż

Prosty demontaż jest szczególnie ważny w przypadku żurawia, ponieważ pozwala na elastyczne wykorzystywanie tego urządzenia w różnych miejscach i aplikacjach.

Dodatkowo proces zaoszczędza czas i pieniądze, ponieważ nie wymaga specjalnego sprzętu lub dodatkowej pracy, co pozwala na skrócenie czasu, jaki jest potrzebny na usunięcie żurawia lub wymianę jego części.

Kotwienie bezpośrednio do posadzki

W przeciwieństwie do tradycyjnej metody, w której żurawie są montowane na fundamencie, kotwienie bezpośrednio do posadzki pozwala na szybsze i prostsze wykonanie instalacji.

Kotwienie bezpośrednio do posadzki jest szczególnie przydatne w przypadku powierzchni o niestabilnym podłożu lub tam, gdzie budowa fundamentu byłaby niemożliwa lub bardzo trudna.

Zapewnia dobre właściwości mechaniczne i stabilność żurawia, dzięki czemu jest on w stanie wykonywać swoje zadania w sposób niezawodny i bezpieczny.

Natychmiastowe uruchamianie

Żuraw nie wymaga dodatkowej kalibracji ani przygotowania, co pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie pracy.

Natychmiastowe uruchomienie pozwala również na szybsze rozpoczęcie pracy, co jest korzystne dla klientów i firmy.

Kołnierz przykręcany bezpośrednio do płyty

W systemie kotwiącym VAS2 Vetter kołnierz jest mocowany za pomocą specjalnych śrub, które zapewniają stabilne i bezpieczne połączenie z płytą.

Ta metoda montażu jest łatwa w obsłudze i może być wykonana przez wykwalifikowanego operatora bez konieczności użycia dodatkowego sprzętu lub wsparcia.

Ukryte kotwy mocujące

Pozwalają na zachowanie estetyki hali, ponieważ nie ma widocznych elementów mocujących.

Ta metoda jest też bardziej bezpieczna, ponieważ nie wystają z powierzchni i nie stanowią zagrożenia dla ludzi ani dla samych kotew.

Są też bardziej trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, ponieważ są osłonięte przed działaniem czynników zewnętrznych.

vas 1
vas 2

Etapy wdrożenia systemu dźwignicowego

Etap 1

Ustalenie rodzaju i parametrów transportowanego ładunku (ciężar, rozmiar, rodzaj opakowania).

Etap 2

Sprawdzenie wymiarów miejsca pracy.

Etap 3

Określenie grupy natężenia pracy (ilość cykli, odległości transportowanego ładunku, wysokość podnoszenia).

Etap 4

Dobór dźwignicy oraz osprzętu dodatkowego.

Etap 5

Przygotowanie oferty (cena, termin realizacji, koszt montażu i transportu).

Etap 6

Akceptacja przez klienta przedstawionych warunków umowy.

Etap 7

Realizacja zamówienia (dostawa, montaż, odbiór techniczny, szkolenie użytkowników)

Etap 8

Opieka konserwatorska nad urządzeniem (opcjonalnie).

Etap 9

Przeglądy okresowe urządzenia (opcjonalnie)

Filmy prezentujące rozwiązania Vetter Krantechnik

Oferujemy rozwiązania na miarę Twoich potrzeb

Zapewnienie ciągłości procesów produkcyjnych i logistycznych w firmie wymaga stosowania najnowszych rozwiązań w zakresie techniki dźwigowej.

Inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na odciążenie pracowników produkcyjnych, wykonujących prace fizyczne oraz zapewnienie im lepszych warunków pracy, przy użyciu bezpiecznych urządzeń i akcesoriów dźwignicowych.

1

Gwarancja najwyższej jakości

Doświadczenie współpracujących z nami producentów suwnic i żurawii ma bezpośredni wpływ na wieloletnie bezawaryjne działanie nawet w bardzo ciężkich warunkach pracy.

2

Bezpłatne doradztwo już na etapie projektowania hali

Analizujemy dostępne na ryku rozwiązania i dążymy do rozwiązania najkorzystniejszego z punktu widzenia klienta.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży dźwignicowej, nasi specjaliści wspólnie z klientem wypracują rozwiązanie cechujące się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

3

Deklaracje zgodności CE i normy europejskie

Podążając zgodnie z wymogami aktualnie obowiązujących przepisów, dbamy, aby oferowane przez nas urządzenia spełniały normy europejskie i niezbędne certfikaty.

4

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla użytkowników sprzedanych przez nas suwnic i żurawii.

5

Montaż

Nie chcesz wylewać fundamentu pod żuraw, ponieważ masz nową posadzkę i nie chcesz jej niszczyć?

Nie ma problemu. Wystarczy, że nowa posadzka ma 190 mm grubości i wykonana jest z betonu B25 lub C25. Wówczas możemy postawić żuraw słupowy na płycie pośredniej, bez konieczności wylewania fundamentu.

6

Malowanie

Na życzenie możemy pomalować żuraw/suwnicę w kolory dostępne z palety RAL, np. aby ujednolicić kolorystykę na hali.

7

Serwis

Współpracujący z nami producent suwnic i żurawii zapewnia wsparcie pogwarancyjne oraz 10 letni dostęp do części zamiennych.

Posiadamy własnych serwisantów z uprawnieniami do konserwacji urządzeń transportu bliskiego.

Prowadzimy serwis urządzeń transportu bliskiego oraz atestację na własnej stacji prób.

Oferta żurawi Vetter Krantechnik GmbH

Oferta suwnic Vetter Krantechnik GmbH

Akcesoria do suwnic i żurawi

Chcesz dowiedzieć się więcej? Pobierz broszurę lub napisz do nas!

Pobierz PDF

POBIERZ
Broszura Vetter Krantechnik

Potrzebujesz więcej informacji? Nasi doradcy techniczni skontaktują się z Tobą

Wyślij nam wizytówkę lub zadzwoń pod numer:
+48 726 998 817

Copyright 2022: RYWAL-RHC & VETTER KRANTECHNIK