Language: PL | EN |RU | RO | BY | LT | AE

News

Podsumowanie udziału RYWAL-RHC w Międzynarodowych Targach Spawalniczych ExpoWelding 2024

expo welidng 135Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWelding 2024 w Katowicach były dla naszej firmy wyjątkowym wydarzeniem, które umożliwiło nam zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań oraz nawiązanie nowych, wartościowych relacji z klientami i partnerami biznesowymi.


Read more ...

Podsumowanie targów Metal Show & TIB w Bukareszcie

METAL SHOW TIB

 

 

 

 

 

Nasza spółka zagraniczna RYWAL Romania, miała zaszczyt uczestniczyć w prestiżowych targach Metal Show & TIB, które odbyły się w dniach 14-17 maja 2024 w renomowanym Centrum Wystawienniczym Romexpo w Bukareszcie.

Read more ...

WEARWELL - Platformy robocze Foundation

weawell foundation

 

 

 

 

 

WEARWELL - Platformy robocze Foundation. Sprawdź jakie korzyści przyniesie Tobie stosowanie mobilnych platform.

Read more ...

Our Brands

GOLD - Golden connection

gold square

Under GOLD brand you can find many high quality welding consumables. 

Read more ...

MOST - the brand which joins

cat most

Our own brand, designed especially for welding industry. High quality for reasonable prcies.

Read more ...

We are a producer

We are a producer of high quality welding consumables and abrasive materials at reasonable price. We also own a bandsaws blades welding manufactury.

Please feel free to contact us.

Welding wire production plant in Łącko near Inowrocław.

Approvals: MOST SG2 ITS TÜV, DB, GL, DNV, PRS MOST SG3 ITM TÜV, DB, DNV, PRS

łącko
łącko
łącko
łącko
łącko
łącko
łącko

Bonding of bandsaw blades in Lacko near Inowroclaw

Offer:  Bandsaw blades of various parameters for all kinds of band saws.

zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia
zgrzewalnia

Manufacturing plant of abrasive materials in Mszana Dolna

 Offer: Abrasive materials of all kinds and destination.

mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto
mszana foto

ewr vademecum 135

Każda osoba zainteresowana nowinkami technicznymi otwierając czasopismo lub gazetę, nie uniknie czytania artykułów o tym, jak "Internet Rzeczy" zmieni nasze codzienne życie w nadchodzących latach.

Branża przemysłowa już od dawna zdaje sobie sprawę z postępującej automatyzacji procesów produkcyjnych. Dla tych, którzy nie wiedza co znaczy Internet Rzeczy (zwany IoT) lub Przemysł 4.0 (czwarta rewolucja przemysłowa) wyjaśniamy, że oznacza to, że ​​fizyczne komponenty (urządzenia, maszyny itp.) są połączone z Internetem i ze sobą wzajemnie. A co jest tak nowatorskiego w łączeniu urządzeń i maszyn z Internetem. Otóż pozwala na uzyskiwanie w czasie rzeczywistym wszelkich informacji o zachodzących procesach.

industry 2633878 960 720

Dane te mogą być wykorzystywane zarówno przez klienta, jak i przez dostawcę. Dla użytkownika urządzenia bardzo przydatna jest wiedza o tym, jak często urządzenie jest używane w porównaniu z innymi komponentami. Szczególnie istotny jest wgląd do raportów dotyczących np. produktywności, oszczędności, zużyciu zasobów itp. Dostawca lub producent dostaje możliwość oszacowania stanu urządzenia lub narzędzi w nim wykorzystywanych, umożliwiając np. wdrożenie programu konserwacji zapobiegawczej. 

Kontrolowanie przepływu gazu (tzw. gas management) jest idealnym przykładem do zastosowania innowacyjnych produktów IoT. Bardzo często jesteśmy pytani przez producentów, w jaki sposób można zaoszczędzić gaz osłonowy w procesie takim jak spawanie z użyciem gazu. W przypadku rozwiniętej technologii można by się spodziewać, że wszystko w temacie zarządzania gazem jest już zoptymalizowane, zwłaszcza, że gaz osłonowy ma duży udział w kosztach spoiny. Jednak pewne aspekty spawania zostały przyjęte jako norma: np. fakt, że każda spawarka wykorzystuje zawór magnetyczny, który podczas przerw w spawaniu zamyka się, ale dzieje się to powoli, oraz fakt, że przepływ gazu jest cały czas stały podczas spawania - nawet gdy zmienia się natężenie prądu.

Wymienione aspekty nigdy wcześniej nie były kwestionowane. My jednak postanowiliśmy to poprawić. Dzięki temu powstał EWR – Elektroniczny Regulator Przepływu Gazu Osłonowego (od ang. Electronic Welding Regulator), który w dużym stopniu pomaga kontrolować zużycie gazu. Przy spawaniu łukowym w osłonie gazów pozwala zaoszczędzić nawet do 60% gazu. Urządzenie EWR wraz z opatentowaną technologią wykorzystuje ekstremalnie szybki zawór elektromagnetyczny, który odczytuje "szczyt początkowy" przepływu gazu osonowego  i dostarcza cyfrowo kontrolowaną ilość gazu, natomiast zamknięcie gazu odbywa się natychmiast po zatrzymaniu procesu. Zastosowana technologia umożliwia również synchronizację przepływ gazu z prądem spawania. Ta pełna kontrola prowadzi do oszczędności wynoszących nawet 60% zużycia gazu osłonowego, co zostało potwierdzone w kilku tysiącach aplikacji na całym świecie.

 EWR2 measuring gas flow volume welding current

Ale System Zarządzania Gazem to coś więcej niż tylko poprawa sposobu dostarczania gazu. Jaki jest następny krok. Jak wygląda zarządzanie gazem dla Przemysłu 4.0.

Patrząc na system zarządzania gazem przez pryzmat Internetu Rzeczy, dzisiejsze środowisko produkcyjne ma wiele manualnych urządzeń, które kontrolują przepływ gazu, brakuje jednak oprogramowania, które pozwala łączyć się z siecią internetową i może być zdalnie zarządzane. Pomyśl o tym, że możesz kontrolować wszystko, co dotyczy Twojego systemu dostarczania gazu z pulpitu, bez konieczności fizycznej obecności przy urządzeniu. Masz również możliwość zmiany typu gazu z CO2 na 98/2 Argon (lub nawet zastosowania niestandardowej mieszanki), a następnie zdalnie ustawienie żądanego natężenia przepływu, a także wybranie innych dostępnych opcji z menu sterowania. Nawet z odległości setek km, uzyskując dostęp do VPN lub zdalnego pulpitu, możesz monitorować przepływ różnych mieszanek gazowych, a także kontrolować potrzeby związane z dostawą, a także masz możliwość analizy wszystkich danych o wykorzystaniua gazu w konkretnym urządzeniu. Możesz je zapisać, a następnie  porównać do wcześniej przygotowanych raportów.

Pomyśl jakie efekty możesz osiągnąć, jeśli pakiet oprogramowania będzie miał dostęp do dziesiątek lub setek tych urządzeń w Twoim zakładzie, aby w pełni uchwycić zużycie gazu w całej Twojej firmie, aby zbadać, skąd pochodzą nieefektywności.

Odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0. w zarządzaniu gazem jest sprzęt z pakietem oprogramowania, który nie tylko zapewnia efektywniejszy przepływ gazu w stosunku do prądu spawania, ale również pozwala na przechwytywanie, segregowanie i analizowanie danych.

W ABICOR BINZEL i RYWAL-RHC już od dłuższego czasu analizujemy ten temat, a teraz jesteśmy dumni z naszego pierwszego produktu, który odpowiada potrzebom IoT:  EWR 2 Net

Elektroniczny regulator gazu EWR w wersji Net może być podłączony do Internetu za pośrednictwem protokołu sterowania Fieldbus (korzystamy z interfejsu otwartego CAN) lub za pośrednictwem interfejsu Ethernet (zasadniczo podobnym do wtyczki używanej do podłączenia laptopa do Internetu). Wszystkie funkcje EWR 2 Net mogą być zarządzane przez Internet za pomocą oprogramowania Service. Możliwa jest nie tylko konfiguracja i regulacja, ale jednocześnie zbieranie danych o uzyskanych oszczędnościach gazu, informacje o typie gazu oraz o zastosowanym natężeniu prądu użytego do spawania.

EWR2 Service Software Screenshot GB neu

Zastosowanie mieszanin dwutlenku węgla i argonu daje dodatkową korzyść dla środowiska: oszczędzanie gazu osłonowego w tym przypadku oznacza również zmniejszenie emisji CO2. Wdrożenie systemu EWR przy jednym urządzeniu spawalniczym w pracy trójzmianowej może zaoszczędzić do 760 kg CO2 rocznie. (mieszanina z 18% dodatkiem CO2).

Ponieważ branża spawalnicza domaga się dostępu do coraz większej ilości danych i większej ilości analiz prodykcyjnych w celu optymalizacji wydajność i zmniejszenia kosztów wytworzonych towarów, technologia IoT przeniknie coraz głębiej we wszystkie aspekty spawania i obróbki metali. To, co dziś jest prostym pakietem oprogramowania, jutro może stać się aplikacją mobilną, a w następnej kolejności poleceniem głosowym. Podczas gdy produkcja dopiero uczy się wykorzystywać osiągnięcia Przemysłu 4.0, innowacja Przemysłu 5.0 czeka już za rogiem.

 

Artykuł dzięki uprzejmości Abicor Binzel

Tłumaczenie artykułu How Gas Management Will Change for the Internet of Things

Źródło: https://blog.binzel-abicor.com/how-gas-management-will-change-for-the-internet-of-things

 

 

 pdf iconUlotka do pobrania

 

 

 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z nowościami w ofercieyoutubefacebookinstagram

Czy artykuł był dla Ciebie przydatny?

 

Podziel się z innymi!